Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 165 centis,65 kg-os lány...

165 centis,65 kg-os lány vagyok. MINIMUM milyen magas lovat választhatok?

Figyelt kérdés
Egy haflingi elbírna? 160 alatt érdemes?

2015. jan. 29. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem 168-70 centitől vegyél lovat. Egy hafit hamar kinősz de te tudod... Bár én kérnélek,hogy ne vegyél lovat mert látszik,hogy nem értesz hozzá (már bocs h ennyiből ítéllek meg) miért ne birna el? Enyyit érdemes lenne tudni... Ő 600 kg te meg 65... Olyan vagy neki mint neked egy iskola táska amiben alig van valami max 4 könyv... De mivel én nem szólhatok bele...
2015. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szerintem el...vagyis szinte biztos, mert hidegvérű, azok strapabírók! De lehet más után kéne nézned :/// kérdezz tenyésztőt.

Én 147 cm, 39 kg, hannoverim van aki 162 mar magasságú.

A magyar hidegvérű 160 cm marnál van, azt ajánlom neked, szép ló, és könyebben beszerzed...magyarországon:)

igaz hogy más mint a haflingi, sokkal inkább munkaló.

Robosztus, csak hidegvérűt szeretnél vagy miért pont haflingi??

2015. jan. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Előző vok

Tom h rossz a példa de megteszi :DD

2015. jan. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Bocs mostenyleg elozo

Am az elozo valaszomhoz: utolso elotti csak egy valaszolo kozbeirt! :D

2015. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
(második válaszoló vagyok)első válaszoló: Igazad van, persze hogy elbírná, de a ló egészsége is fontos, vagyis nem jó kitenni terhelésnek. De tényleg simán elbír, de szerintem nézz másután
2015. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Van fogalmam a fenti kérdésekről és meg van rá saját magamnak a válaszom az ismereteim szerint. Azért tettem fel ide, hogy ti mit gondoltok, mert egyes lovasok 170 centik és 150es lovakat lovagolnak, mások 150ek a 180as lovon...az első lovam lenne, ezért gondoltam h megkérdezném.

Egyébként mindegy milyen fajta, csak szóba jöttek a haflingik.

2015. jan. 29. 19:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy fogsz-e még nőni, és milyen szakágban lovagolsz
2015. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Te két nickről írsz, de egyikkel se sikerült feljebb küzdeni a %-ot? :D


Nyugodtan gondolkozhatsz haflingiban, mert alacsony, de erős felépítésű, nagy övméretű, stramm ló. 160 alatt is nézelődhetsz, 65 kg nem egy nagy valami.

2015. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Látom ma ide szabadult mindenki.

A haflingi tökéletes választás (bár egyedet válassz inkább) súly tekintetében. Egy 80-90 kg-os felnőttet is vígan elvisz. Sokkal kitartóbbak, mint némely egyébként nagyobb, "erősebb" ló.

Régen az volt a divat, hogy amilyen magas a lovas, olyan magas legyen a ló. Most meg inkább, hogy egy fejjel magasabb legyen a marjánál.


Kérdés egyébként, hogy vajon nősz e még. Problémát akkor sem igazán jelent, max poénosan néztek majd ki. :D Ezzel a magassággal én nem mennék 145-150 cm alá, ha nem muszáj.


OFF

Amúgy kedves erfcx88 te írod valakinek, hogy nem ért a lovakhoz ehhez hasonló kérdésekkel?

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__6536564-szerin..

:D

2015. jan. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elvileg az a tökéletes méretarány, ha a ló marja az orrodig-szemedig ér.

Tehát neked kb 150 (bottal!) centis ló lenne az ideális ez alapján, de egy 140 centis hucul is simán elbír, és ha magas szinten ugranál, akkor egy 180 centis mondjuk hannoveri volna számodra az ideális.


Szerintem annyira nehéz megtalálni a tökéletes lovat, hogy a magassága bizonyos keretek között nem számít, meg az is kérdés ugye, hogy neked mi tetszik. Ha inkább az arab jellegű lovakat kedveled, akkor nyilván alacsonyabbat fogsz választani, ha a nagy sportlovak tetszenek, akkor olyat, ha a hafik, akkor azt!


De tényleg, ha megnézed, hogy mire kell a ló, mit várnál el tőle, milyen korú, nemű ló legyen, mennyi pénzed van rá és mennyit vagy érte hajlandó utazgatni igencsak leszűkül a kör szerintem.


Egy 165 centis ember 150 cm-től kb 170 centiig nem néz ki hülyén egy lovon.


Én 170 centi vagyok (bottal :) ) és van egy 155 centis anglo-arabom, korábban pedig volt bottal 178 centis sportlovam. Egyiken se éreztem magam még hülyén, bár a sportló valóban nagy volt, de föntről már minden oké volt.

2015. jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!