Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit fizettek bértartásért?

Mennyit fizettek bértartásért?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy mik a szolgáltatások, és hogy mennyire vagytok megelégedve a gondozással, valamint még az is, hogy 30-45ezer közt érdemes, vagy sem?

2020. ápr. 3. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Megyeszékhely 60 ezer, kinti és fedeles pálya, napi 3x széna, 2x abrak, 24 órás felügyelet, gyér füvő kisebb legelő. Fűtött WC, öltöző, közös nyerges, igény szerint zárható szekrény (magánlovarda, szóval a tulaj, meg az 5-6 bértartó jár).

Olcsóbb nem nagyon van a közelben. Esetleg faluba háznál, ott se pálya, se öltöző, terep van, meg esetleg legelő, ezért kérnek 30-40 körül.

2020. ápr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vidéki város, megyeszékhely közelében.

Csak bértartás van, oktatás nem (saját edzőt persze vihetünk), így nincs tömeg a lovardában.

Napi 3x széna (kiváló minőség, tele gyógynövényekkel) + megetetik abrakkal, ha viszek.

Egész nap kisebb legelő/nagyobb füves karám 1-2 lóval együtt, este önitatóval-sóval felszerelt box.

Mély szalma alom, kiváló minőségű a szalma is. Naponta 1x felszedik a trágyát/nedves szalmát és hetente 1x le van cserélve az egész alom.

Jó tereplehetőségek, jártatógép, patamosó, betonozott és fedett kikötő, nyerges, füves és homokos pályák, körkarám, kisebb military akadálypark.

Egy extra, fűtött nyerges az értékesebb cuccoknak, parkoló, fűtött öltöző, mosdó, zuhanyzó, közösségi helyiség. Ingyen lószállító bérlés, és fedett helyen tárolják a saját lószállítónkat és lovaskocsinkat is ingyen.

Bármikor megkérhetőek kisebb szívességekre, kedvesek, nem verik a lovat, hanem szeretik, normálisan kap kaját, a lovász is érti a dolgát, nincs lopás, stb.

Nagyjából ennyi, én nagyon meg vagyok elégedve és a ló is jól érzi magát.

Ez egy lóra 45e Ft havonta.


Azt sajnos nem tudjuk megmondani, hogy neked érdemes-e annyiért bértartásba vinni a lovadat, mivel 1 nem tudjuk mennyire felszerelt a lovarda 2 nem tudjuk milyen igényeid vannak (valahol pl. plusz pénz, ha azt akarod, hogy takarózzák) és 3 nem tudjuk merre laksz (Bp-n pl. 50-60 ezernél kezdődik átlagosan a bértartás, míg vidéken ugyanez 30-40ezer).

2020. ápr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30-ért sehol nem tartják. 45 ezer az alap. Ha találsz egy olyan jót helyet mint az utolsó válaszolóé, akkor oda vidd a lovat. Otthon tartással csak azért jössz ki kevesebből, mert a munkadíjadat nem számolod bele. Ha elutaznál, vagy komolyabban lebetegedsz ki fogja etetni a lovat?
2020. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy otthon akarom tartani.
2020. ápr. 4. 08:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan helyet, ahol 30 a bértartás. Ki vannak vágva a legelőre, ritkán jönnek be. Szénát kapnak, legelőn vannak egész nap.

Nem éri meg, mert nem kapnak rendesen oltásokat, stb.

Nem tartanám ilyen helyen a lovamat.

2020. ápr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 Kicsit off, de az állatorvost az oltások miatt nem a lovarda dolga kihívni, hanem a tulajdonosé. Ettől függetlenül lehet valóban nem jó hely, csak kicsit pontosítsunk.
2020. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lovam érdekeit nézem, akkor bazi nagy tényleg füves(!) legelőn tartanám, legyen fedett beálló, kapjon mellé friss vizet, legyen lótársasága, meg munka szerint abrakot. Az oltásokat , féreghajtást, kovácsot a tulajnak kell intézni. A bértartónak az a feladata, hogy lássa el a lovam, ne álljon ganéban és szóljon, ha baj van. Mondjuk előny, ha nem a világ végén van.

Kb ez lenne a lovam igénye. Ez kb 30-45 ezerbe van.

Persze akinek pálya kell, meg fedeles, patamosó, öltöző, meg a többi.. Na azt meg kell fizetni. Mondjuk bárhol is tartom a lovam érdemes egyszerre féreghajtani, vakcinázni a lovakat. Ahol erre nem figyel a bértartó hely vagy elhanyagolja a saját lovait, oda nem vinnék lovat.

2020. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha találsz 30 ezerért jó helyet kérlek írd meg. Évek óta keresek ilyet. Volt legelőn lovam ilyen árkategóriában tartva, de kb, -100 kilóval hoztam haza. Nem vesztem össze a tartóval, korrekt volt, elmondta mit ad ennyi pénzért, én belementem, de a lovamnak nem jött be ez a tartásmód.

Boxos tartást, vagy lelkiismeretes odafigyelő legelős tartást nem kapsz 45 ezer alatt.

2020. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Értem én hogy a tulajnak, persze, de a féregtelenítésnél az lenne az ideális, ha a lovak egyszerre lennének féregtelenítve.

A hatalmas legelő meg elsősorban sportlovaknál jelent hátrányt, mivel könnyen lesérülnek ha megrohannak a legelőn, pl amikor kiengedik őket és hidegek a lábaik.

Persze ez hobby lovaknál nem jelent ekkora problémát.

Sportlovaknak való jó lovarda azért nem lesz 30 ezerért, mert nem éri meg a tulajoknak, csődbe menne.

Persze itt nem volt szó arról, hogy nem hobby lónak kell, de gondoltam magasabbra teszem a lécet, jobb félni, mint megijedni.

2020. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!