Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló tartók SOS!? Tanácsok...

Ló tartók SOS!? Tanácsok kellenének!

Figyelt kérdés
Édesapám kórházba került és muszáj vagyok gondoskodni öreg lovárol. Viszont én a városban élek nem értek a lovakhoz, gyerekként még lovagoltam rajta ritkán de sosem viseltem gondját komolyabban. Nem tudom mit s hogy!? Gyorstalpaló kéne mert pénzem nincs felvenni mellé valakit. Szomszédságba senkinek sincs lova, ismerősöket is végig kérdeztem.. Tanácstalan vagyok és édesapám miatt nem szeretném eladni ez az ő lova és nagyon szereti már 21 éves. 2 éves kora óta családban van. Tudom mit eszik és mennyit széna, abrak gyerekkoromból emlékszem rá de nem tudom mit nem ehet, hogy mozgassam ilyenek.
2020. ápr. 11. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Privátba tudok elèrhetősèget küldeni ès akkor bármikor jelezhetsz ha gond van. Írj ha èrdekel.
2020. ápr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

A mozgatást ha lehet lovagolni én egy fiatal lovasra bíznám. Sokan keresnek ilyen lehetőséget és ingyen biztos elvállalják ha kell. Illetve biztos segítenek egy kicsit neked is a ló körül. Gondolok itt ganyézásra pucolásra.

Facebookra tedd ki és biztos találsz valakit aki segít neked.

2020. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Fiatal lovast NE.


Pláne ha tapasztalatlan.


A Kérdező nem ért a lóhoz, és simán lehet baleset a vége.

2020. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Kinek mi a fiatal. Nálam a fiatal lovas 20 év körüli aki rugalmas és tud segíteni mindenben. Tehát van tapasztalata. Attól hogy valakinek nem adatik meg egy saját ló még tudhat jópár dolgot.
2020. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Alapjáraton néhány hétig tök jól ellesz, ha van előtte friss víz, széna, esetleg alkalmanként répa, alma, stb. Ha van karám, ahol mozoghat, ha akar, a mozgatás sem gond. Abrakot nem feltétlenül kell kapnia, ha nem dolgozik, nem kell fűteni. Ha kicsi a karám, vagy azt látod, hogy csak álldogál, írd ki a helyi üzenőfalra, kisboltba, akárhova, ahol a népek megfordulnak, hogy mi történt, és kéne valaki, aki naponta 20 perc-fél órát sétál vele kézen. Nyereg alatti, kocsiban való munkát ne kérj és ne is engedj. Történik valami, mentő, kórház, kié a ló, ki hibája, felelősség, balhé... Ezt a kanyart én a helyedben kihagynám.
2020. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Legyen előtte mindig széna (ha lucernát kapott, akkor ahhoz inkább ne férjen hozzá 0-24ben! Adj neki 2-3x naponta belőle) és friss víz. Ha ki tud járni karámba, akkor mozog ő annyit, amennyi jól esik neki. Ha úgy kell kiengedni a karámba akkor reggel rakd ki és estére hozd be az istállóba.

Nézz rá rendszeresen, hogy jól van-e. Répa, alma mértékkel mehet neki, ha akarod, de mással inkább ne kísérletezzetek, mert érzékeny gyomrú állat a ló.

A lovaglást/kocsizást én sem engedném idegennek, ha baleset történik téged vonnak felelősségre. Ráadásul idősebb ló, lehet már nem is igényli, hogy “piszkálják”.

Túl fogja élni azt a pár hetet apukád nélkül, ne aggódj!

Ami gyakori betegség, az a kólika. Ha sokat fekszik, a hasát nézi, a hasát rúgja, nem eszik/iszik, nem trágyázik, bágyadt, szaporán veszi a levegőt, kiszáradt, fájdalmai vannak, magas a pulzusa akkor azonnal doki! Ha lepihen a napon, nem kell mindjárt megijedni, együttesen nézd a tüneteket.

Ha nagyon nem bírsz vele kérj meg egy ismerőst, aki ért a lovakhoz, hogy gondozza.

Jobbulást apukádnak.

2020. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!