Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akármilyen korában lehet...

Akármilyen korában lehet süttetni egy lovat? Illetve ezt hol tudom megtenni?

Figyelt kérdés
Egy ismeretlen származású, sütés és útlevél nélküli 7 éves lovat vettem. Versenyekre nem akarok járni vele, csak úgy otthonra hobbi lónak tartom. Érdemes így is besüttetni?

2020. ápr. 14. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes, mert kötelező. Elég egy rosszakaró szomszéd...

Annyi van, hogy 2011-óta nem sütnek (bélyegeznek), hanem chip-et kap a ló. Ez egy szúrás a nyakába. Plusz költség, hogy mivel ismeretlen származású, így kötelező a laborvizsgálat.


Keresd ki az MLOSZ oldalán a tenyésztési felügyelődet és hívd fel bátran, segítőkész normális emberek, szépen elmagyarázzák mi a helyzet. Nagyságrendileg 40 ezer Ft-ba fog kerülni a komplett azonosítás és az útlevél.

2020. ápr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sütnek is ha kéred. Én mondjuk a sütés+chip kombóban bízok. Viszont sütés esetén a bélyegzés éve kerül rá. Legalább is a mi régi lovunk 97ben született, de 2000-ben bélyegezték és az került rá, plusz megye, csikószám.
2020. ápr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!