Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek van lovatok?

Nektek van lovatok?

Figyelt kérdés
Én imádom a lovakat de sajnos nincs még lovam. Szeretnék majd venni egyet. Mennyibe kerül kb?

2020. ápr. 28. 11:18
 1/8 anonim válasza:
79%
Van egy szürke félvérem, otthon van velem, ami miatt hálás vagyok! Mindenféleképpen mérlegeld, van e elég időd rá, mert az talán fontosabb kicsit a pénznél. Ha adott a feltétel, van időd, tudásod és rávaló is nincs akadálya szerintem! Olcsóbban is találsz, hobbi lovakat 300 ezertől, aztán komolyabbaknak a csillagos ég a határ! Keresgélj.:)
2020. ápr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2020. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos nincs. Megvenni nem is olyan vészes, arra össze tudnám gyűjteni a rávalót. Ami visszatart az a fenntartási költsége. Az rengeteg. Ráadásul egyedül nem is szabad tartani.

Az idő a másik, de azt már írták.

2020. ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, régebben lovagoltam, persze nagyon szerettem is volna saját pacit, de sajnos már 13 évesen be kellett látnom, hogy mi ezt nem engedhetjük meg magunknak, és nem is értettünk hozzá, rajtam kívül senki nem lovagolt a családban, ismerősi körben. Középiskolában (mikor rutinosabb lovas lettem) már időm se lett volna rendesen edzeni, most munka mellett meg pláne nem férne bele.

Árban tényleg olyan 300 ezernél indulnak a kezdőknek való idősebb lovak, de sajnos itt is igaz, hogy ha nagyon olcsón adja a gazdája, az gyanús, hogy valami baj van az állattal. Egyébként a gondozás az, ami nem két fillér, istálló, legelő kell neki, alom, takarmány. Ezeket bértartással meg tudod oldani, de az min. havi 50 ezer. És akkor még nem beszéltünk az állatorvosi költségekről, lószerszám stb.

2020. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 GySzilvia válasza:
100%
nekem sajnos nincs, de majd akarok!
2020. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Van igen, szoktam rajta lovagoltatni is :)

Alapjáraton a lótartásban a ló a legolcsóbb. (250től a csillagos égig), attól függ, hány éves, milyne színű, mennyire képzett, milyen fajta, kik a felmenők stb. Szóval erre így tényleg nem lehet válaszolni. A tartása sem drága végülis, mi mondjuk lovardába tartjuk ami drágább. (50ezer havonta, plusz a körmölés). Ha valami baja van a pacinak, akkor borul igazából a bili mert az tényleg, több millióba is kerülhet :/

2020. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen van, ha lovat veszel, ne csak a ló árát nézd majd, ott lesz még a bértartás, almolás, etetés és a felszerelés költsége is,illetve a nem havi, de annál fontosabb kiadások, mint a kovács, állatorvos stb, és arra is fel kell készülni, hogy bármikor bármi történhet a lóval és akkor megint plussz kiadás
2020. júl. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sssaszem ***** válasza:
Nekem haflim van herélt Goldi a neve. Bértartásban van a paci.
2021. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!