Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kedves mindenki! Már nagyon...

Kedves mindenki! Már nagyon régóta lovagolok, de nem találtam Budapesten megfelelő lovardát. Nem rég rábukkantam egyre: Cseresznyevirág lovarda. Valaki esetleg vélemény?

Figyelt kérdés
Illetve milyen lovaglást lehetőségek vannak ott? Lehet e önállóan nyergelni, pucolni a lovat? Illetve hogyan tanítják ott az irányváltást? (Ez csupán azért, mert tartok attól, hogy nem jól tanultam). Az oktatók, normálisak, kedvesek, türelmesek, segítenek, és nem ordibálósak?

2020. máj. 2. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én még nem jártam ott, személyes tapasztalatom tehát nincsen, de akárhol kérdeztek róla csak rosszat hallottam :/// Sajnos nem sok jó lovarda van..

Tényleg nem tudom valójában mi ott a helyzet, hisz a lovardák nem győzik egymás anyját szidni (bárhol és mindenhol), talán jobb lenne ellátogatnod a helyekre és 1-2 alkalommal szétnézni. Azzal nem sokat veszíthetsz :)

2020. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ott oktatok, 3 saját lovamon. A lovak jól vannak tartva, végzik a lovászok a munkájukat.

Az oktatásra kitérve. Igazából nagyon változó, hogy melyik oktatóról is beszélünk pontosan, mert ismerek olyat aki csak hamar túl akar lenni az egészen, nem figyel oda a lovasra, próbálja húzni a tanulási folyamatot hogy minél több pénzt kapjon.

De például én fontosnak találom azt is, hogy valamilyen szinten a lovak körüli munkát is megtanulják, ezért az első ember aki jön aznap, mindig ő csinálja a pucolást, nyergelést stb. 2 lovas között nem szokott olyan sok idő eltelni, ezért sem nyergeljük le. De azért gondolom érted nagyjából a lényeget.

Ha valami nagyon megbízható helyre szeretnél menni ahol minden edző perfekt, akkor Nemzeti Lovarda. Viszont ennek azért elég nagy ára is van.

2020. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm aki válaszolt! Mindenképpen el fogok látogatni oda. Nagyon szimpatikus helynek tűnik. Nekem nem is az a lényeg hogy az edző „perfekt” legyen hanem hogy normálisan meg tanuljak lovagolni. És mégegyszer köszönöm!
2020. máj. 2. 16:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Amellett, hogy én is azt mondom, személyesen próbáld ki és vond le a tapasztalataid, az alábbi kérdés alatt elég hosszasan van pro és kontra érv. Minden attól függ, a te személyes preferenciádnak mi felel meg, mi az amiből le tudsz adni és miből semmiképp. Személy szerint több olyan lovassal is találkoztam másik lovardákban, akik előtte a Cseresznyevirágba jártak, de inkább otthagyták.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__8914571-csere..

2020. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A második válaszadó szerintem eltévedhetett. A cseresznyevirágban oktatás csak a tulajdonos lovain zajlik, és nincs ott olyan oktató, akinek három lova is ott lenne. Én odajárok lovagolni heti szinten, most már díjlovas edzésre.

A lovasok, akik fix időpontban járnak maguknak szerelik fel és le a lovakat, sőt kint maradnak és el is látják a lovakat. A gyerekek etetnek, itatnak, sürögnek-forognak és maximálisan be vannak vonva a lovak körüli teendőkbe és el is várják, hogy aki jön lovagolni, az ne csak felüljön, leszálljon aztán rohanjon haza.. Nyilván aki frissibe kerül a lovardába, nem végezhet egyből ilyen bizalmas munkát, mint a lovak nyergelése, hiszen elég egyszer félrenyergelni egy lovat..de aki türelmes és alázatos, azoknak mind megtanítják ezeket az alapokat is. Már csak onnan is tudom, mert van hogy én is besegítek egy-egy gyereknek, hogy mit hogyan is kell.

Én szeretem ezt a helyet, mert nem az a tipikus hely, ahol csak a pénzre hajtanak, hanem tudást is akarnak átadni, és folyamatos fejlődésre törekszenek ők is és rengeteget adnak vissza, akár kézzelfogható dologra gondolunk, de akár szellemi/lelki síkon is. Van 3-4 oktató, akik rendíthetetlen tagjai a lovardának már hosszú évek óta, tán csak a hétvégis/beugrós oktató szokott változni, így az sincs, hogy belekezdesz valamibe, aztán bumm 2 hónap múlva kezdheted újra egy másik oktatóval előről.

Lényeg a lényeg, én is inkább a személyes tapasztalatot részesíteném előnyben, mert itt biztosan vakvágányra futsz, mert rengeteg a téves információ, de hát az internet már csak ilyen..

Az is árulkodó egyébként, hogy a lovarda már évek óta teltházon működik, és a lovasaik szerintem több mint a fele 3-4-5 éve jár már oda.

2020. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy szoktak lenni, azoknak is külön meghirdetve programok, akik lovagolás előtt/után nem szoktak ráérni. Volt már nyergelés, kantározás, lóápolás téma. Sőt, nem is olyan régen ért véget a futószárazást tanító kurzus. Elvileg hamarosan indul egy hogyan lovagoljunk be egy csikót interaktív kurzus. Rengeteget tanulunk! :)
2020. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És az első hozzászólásra reagálva:

Itt nem anyáznak más lovardákat, hanem szeretettel várják a vendéglovasokat is, sőt nem egyszer volt, hogy a tulaj más lovardát javasolt olyan gyermekeknek, akik más szakirányba akartak továbbmenni, vagy úgy érezték, hogy megrekedtek. A Palotait mindig javasolja Fruzsina, azoknak a lovasoknak, akik díjugratni szeretnének megtanulni, és a Lenke lovasudvarba is küldi a kis lovasokat, akik nem férnek el a cseribe.

SŐT! A montevigoból jár át hozzánk rendszeresen lovagolni egy hölgy lovagolni, és mikor kérdeztem, hogy miért nem hívja át ide fixen lovagolni, akkor azt mondta, hogy mindenkinek javasolja, hogy látogassanak el másik lovardákba is, mert minél több lovat lovagolnak, annál jobb lovasok lesznek és annál többet tapasztalnak.

Tök jó a felfogás szerintem és ez is rendkívül szimpatikus, hogy nem megy ez a húzzuk le a másikat dolog.

2020. máj. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!