Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovász végzettséggel mit...

Shofia kérdése:

Egy lovász végzettséggel mit lehet kezdeni egy állatkertben?

Figyelt kérdés
Sokat foglalkozok lovakkal, és szeretnék tanítani lovaglást is, illetve a lovász szakma felé is húz a szívem, Viszont egy állatkertben is szívesen dolgoznék,amihez úgy tudom biológusi, vagy állatgondozói végzettség kell. Nem akarom mindenképpen kiütni az egyik lehetőséget, mert még nem igazán tudom hogy melyiket szeretném jobban csinálni. ha lovászként jelentkeznék egy állatkertbe, mennyire vesznek emberszámba? Érdemesebb inkább másfajta papírt megszerezni ehhez?

2020. máj. 10. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Tisztességes munka. Majd szépen beletanulsz egyébb állatok nevelésébe is. Bármit elérhetsz. Csak az 1 es kezdte a pályáját igazgatóként.
2020. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
2%
Hány éves vagy, hogy azt képzeled, majd te válogathatsz? Kb. lehetetlen oda bejutni dolgozónak.
2020. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Itt van a szakmák listája, amikkel felvesznek állatkertbe:


"4. § (1) * Az állatkertben az állatok tartásáért felelős személy az lehet, aki 3 év igazolt állatkerti gyakorlattal és az alábbi - Magyarországon vagy külföldön szerzett és Magyarországon honosított vagy elismert - egyetemi vagy főiskolai végzettségek valamelyikével rendelkezik:


a) egyetemi szintű biológus, állatorvos, alkalmazott zoológus szakképzettség,


b) egyetemi vagy főiskolai szintű agrár-felsőoktatásban szerzett erdőmérnök szakképzettség; agrármérnök, növényvédelmi szakmérnök, állattenyésztő mérnök, mezőgazdasági mérnök, biomérnök,


c) egyetemi vagy főiskolai szintű biológiatanár, környezettan-tanár, természetismeret-tanár,


d) szakirányú továbbképzésben szerzett természetvédelmi szakmérnök szakképzettség, környezetmérnök, környezetvédelmi ökológus szakképzettség, vagy


e) felsőoktatás alapképzésében, mesterképzésében szerzett természetvédelmi mérnök, környezetgazdálkodási agrármérnök, vadgazda mérnök szakképzettség.


(2) * Az állatgondozók elfogadható szakirányú képesítései


a) az (1) bekezdésben meghatározottak,


b) az állatkerti állatgondozó, az állattenyésztő és állat-egészségügyi technikus, az állattenyésztő, a halász, a halászszaktechnikus, a vadász, a vadtenyésztő, a vadgazdálkodási technikus, a baromfi- és kisállattenyésztő, a baromfi- és kisállattenyésztő szaktechnikus, valamint a mezőgazdasági, erdészeti szakképesítés,


c) mezőgazdasági, erdészeti technikusi képesítés, vagy


d) középiskolai végzettség és az Országos Képzési Jegyzék szerinti természetvédelmi szakmunkás, természetvédelmi (szak)technikusi képesítés, természetvédelmi- és környezetvédelmi technikus, települési környezetvédelmi technikus, erdésztechnikus, környezetvédelmi technikus képesítések.


(3) * Veszélyes állat gondozásában az adott állatcsoport tekintetében megfelelő tapasztalattal rendelkező, szakképzett állatgondozó vehet részt."


Szerintem a lovász nincs benne, szóval ez a szakma önmagában nem elég.

2020. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Lovászként a patások gondozására tudsz jelentkezni.
2020. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Inkább válassz olyan munkát amiben nem mész tönkre. Lovardában dolgozok,sok lovardát megjártam. Igaz,hogy nem lovászként dolgozom de van rálátásom a mindennapokban reggeltől estig éhbérért a 7 napból 8 napot dolgozhatsz ha szerencséd van kapsz neha egy emberi szót ha érdekeik úgy kívánják,egyébként örök "szolga" vagy ,egyiket sem érdekli a papír,ez az a szakma amihez itthon felesleges papírokat gyűjteni ha okj edzőid van,ha Tf re jártál akármilyen szakra azt sem becsülik lehetsz akármennyire jó szakember ebben az országban akkor is a sok pondró cselédjeként tekintenek rád. Az állatkertben nem tudom mi a helyzet,lehet ott egy fokkal kulturaltabb de az sem egy karrier állandóan hétvégén is lapátolni a szart szarérthugyért..
2020. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

A klasszikus értelemben vett lovász,már nem nagyon létezik. Régen az uradalmakban ők gondoskodtak arról, hogyha az urak és a kisasszonyok lovacskázni akartak, akkor minden a rendelkezésre álljon. Mozgatták, képezték a lovakat, abrakoltak, pucolták őket, kocsiztak, almoltak. Trágyázni se kellett sokat, mivel állásban voltak a lovak, télen mélyalomban. Ráadásul a személyzet részét képezték, ott laktak így 0-24ben rendelkezésre álltak.

Megtanítanak mindent, de nem olyan szinten már, ráadásul most beolvasztják a gazdaképzésbe.

Ez a munkakör ma abból áll, hogy etetszt és ganézol naphosszat,illetve minden kulimunkát rádsóznak a legtöbbször feketén.

Persze vannak rendes lovardák, ahol bejelentenek, de általában mindig van valami trükközés. Elvárás annyi van, hogy ne italozz, meg ne verd a lovat. Rengeteg lovarda kint van a világ végén így sokszor nem megoldott a közlekedés, ilyenkor fel szoktak ajánlani szállást, ami sokszor botrányos. Ezért is lett egy időben tipikus csavargó meló a lovászkodás.

Én is dolgoztam nőként így ráadásul nagyon kemény télben nappali - 10 fokokban 20 lovat láttam el, jah és nekem mellette még lovagolni is kellett napi 2-3 lovat. Kijárós voltam, hajnalban keltem, este értem haza, a fizu se volt sok, ráadásul feketén. 3 hónap alatt a kézfejemben az ízületek kezdtek tönkremenni. Nem is csináltam sokáig, pedig nekem is ez volt a vágyam. Hidd el hamar ki lehet ebből ábrándulni.

Ha jól lovagolsz, esetleg van oktatói papírod, versenyeztél vagy volt dolgod csikóval , akkor inkább a munkalovas pozíciókat keresd, mert az tényleg lóval való munka és nem csak trágyahordás.


Az állatkerthez szükséges végzettségeket előttem már leírták. Bekerülni nagyon nehéz, inkább ismerősökön keresztül lehet. Nekem dolgozott ott haverom, azt mondta, hogy nem rossz, de azért lapátolni a medveszart, se egy top 10 élmény, illetve sok különböző részleg van, szóval van aki az akvarisztikával foglalkozik, van aki a rovarokkal, hüllőkkel... Stb

A helyedben megcéloznék valami piacképes szakmát, mert lovász diplomával is lehetsz.

2020. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Lóerőt mérni.
2020. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Ne veszítsd el a kedvedet. Itt a GYK-n nagyon sokan megvetik a gyári munkát, sőt egyáltalán a munkát. Ők azok, akik amugy a tanulásban sem jeleskednek. Sok sikert kívánok neked.
2020. máj. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 senki nem veti meg,pont ez az,hogy benne van az ember,és tudja hogy hazugság az egész. Magyarországon csak tönkremenni lehet lovászként,megélni,előre jutni nem. De hajrá,menjél ganézni tizenórákat robotolj hétvégén is 140 ezer forintokért.
2020. máj. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

8-as! Nekem van diplomám és lóbolond is vagyok. Világéletemben lovakkal akartam dolgozni, így huszonévesen sarokba dobtam a papíromat, majd elmentem lovásznak. Egyik legkeményebb félévem volt, kb addig bírtam fizikailag, pedig kemény csaj vagyok, ráadásul még se fizettek rendesen. Na most azért, hogy az ember szart lapátoljon, meg lovakat vezetgessen karámból ki/be nem szükséges 3 évig ezt szakmát tanulni.

Így kerestem más testhezállóbb munkát. A lovakról nem mondtam le, mert ami volt plusz pénzem kerestem egy jó edzőt és fejlesztettem a tudásom, majd magam is letettem az edzői, így én is hétvégente másodállásosként lovasokat tanítok.

Itt arra akartunk rávilágítani, hogy ha a kérdező állatkertben akár dolgozni, akkor nem lovásznak kéne tanulnia,mert azzal nem tud érvényesülni.

2020. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!