Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen engedélyek kellenek,...

Milyen engedélyek kellenek, ha az otthoni istállómban más emberek bértartanák a lovaikat?

Figyelt kérdés

Még nincs lovunk, nyáron kezdjük építeni az istállót.

Kell valamilyen engedély, hogy mások idehozhassák a lovaikat?



2020. máj. 10. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Önkormányzat, NAV, és biztosítás. Én kérném az állatorvosi szerződést is.
2020. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyanmár ,szerinted annak a rengeteg putrinak hol van engedélye? Én a büdös életben nem kaptam sem bértartási szerződést sem számlát,ezeket a nav nettóban vastagon elkerüli legnagyobb adócsalas paradicsoma a lovardák 80 százaléka. Ha van egy túravezetőid,edzőid,oktatóig okj vagy TF himipapírod az már elég a lobogtatáshoz,de elárulom a legtöbbnek még az sincs és 10 éve senki nem csönget be ,hogy mutasson valami engedélyt . Arra figyelj ,hogy csak olyan lovat engedj odavinni aminek igazoltak az oktásai,véreredményei ,van útlevele. Ez a te felellősséged viszont nehogy egy fertőzés bekerüljön a többi ló közé.
2020. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Szia!Úgy tudom a Nébih-nél kell intézni van ilyen, hogy lótartási hely bejelentés.


[link]


Bár nem tudom ilyen feltételek kellnek hozzá, szerintem egy-két sportlovin kívül mindenki lesz@rja ezt. Baj max akkor lehet belőle egyelőre ha van valami jóindulatú szomszéd, stb aki feljelent...

Én tartottam magántanyán lovat és ez akár sok konfliktus forrása lehet, ezt azért gondoljátok végig...Nem árt ha tud a bértartó hol öltözni, a cuccait hová tenni, használhatja a mellékhelységet...Illetve az se jó, ha a bértartó hely nem úgy áll a dologhoz, hogy amikor otthon vannak azért ne menjek mert ne zavarjam a "vasárnapi ebédet", amikor meg nincsenek akkor azért ne, mert nem szeretnének kulcsot adni (szóval tulajdonképp fizessem ki a bértartást aztán menjek a fenébe), na ez így nem működik. Nyilván nem Szenteste meg Húsvét hétfőn akartam mindenáron lovazni menni, és azt is megértem ha épp vasérnapi születésnap zsúr van a gyereknek egy évben egyszer, viszont az ésszerűség határain belül szerettem volna elsősorban akkor kimenni amikor nekem megfelel, hamár én fizetek...

2020. máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem úgy áll=úgy áll, bocs
2020. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Semmiképpen sem engedélyek nélkül szeretném.

Én még csak 16 vagyok, viszont lovagoltatással, lovakból tervezek megélni. Jövő nyáron kezdjük az istállót.

A területünk 3 hektár, viszont ahova még lehet építeni, az kb. 1-1,5. Az 1 ló -1 hektár szabály az egy törvény, vagy csak az, hogy hogy férnek el kényelmesen?

2020. máj. 11. 17:42
 6/8 anonim ***** válasza:

"lovagoltatással, lovakból tervezek megélni."


Hahaha szép tervek :D nem veszem el a kedvedet,majd rájössz.

2020. máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Először olvassál utána. Aztán legyél 18, hogy lehessen saját céged.
2020. máj. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyilvan utanaolvasok, ezert is tettem fel a kerdest...
2020. máj. 14. 10:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!