Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lófajtát ajánlotok?

Milyen lófajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd lovat vásárolni, még nem most talán pár év múlva.De nem tudom milyen fajtát vegyek.

Olyat szeretnék ami:

•kb 155 cm magas min 150, max 160


•melegvérű jó ugró ( de nem olimpiai bajnok )


•nem pörgős nem idegbajos


•semmiképpen ne legyen arab


•angol stílusban lovagolnám


•főleg hobbi ló lenne de néha lehet hogy versenyeznénk is


•okos könnyen tanítható


•kb 1 milliót költenék rá


Tudom hogy főleg nem a fajtától függ hanem az egyedtől de például a magasság nagyrészt fajtafüggő.



ápr. 26. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Keress egy edzőt/szakembert, aki segít neked megtalálni a megfelelő lovat, mert kezdőként nem fogsz meglátni olyan problémákat, ami a szakember szemét kiszúrja.

2. Teljesen mindegy milyen fajta, olyan ló kell, ami ezeknek a kritériumoknak megfelel ( --> a legtöbb ilyen méretű fajtában találhatsz ilyen lovat)

3. Laza vagy kötött izomzat? Nem mindegy! Az igazán okos lovak legtöbbször laza izomzatúak, ami egy jó kiképző kezében remek dolog, egy kezdő esetében viszont csak lerövidíti a ló elhasználódásának az idejét. Van több olyan ló, ami szerintem elég okos lenne ahhoz, amihez szeretnéd (de nem túl okos!), és kicsit kötöttebb izomzatú, hogy az lassabban formálódjon a használathoz (lecsökken a sérülés esélye).


Okos, könnyen formálható ló lehet egy lipicai, de szerintem egy kisbéri félével járnál a legjobban. De például magyar sportlovak között minden van, ami szemnek-szájnak ingere 150-190 cmig. (mert a papírozástól magyar sportlovak. Az enyém például 100% holsteini felmenőkkel van genetikailag, de a szülei már magyar sportlovak voltak).

ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. :)

Mindenképpen vinném majd az edzőmet vagy akár egy állatorvost.

Én is magyar sportlóra vagy kisbéri félvérre gondoltam elsősorban , mert ha a kisbéri félvérek nincsenek tele arabozva akkor azok könnyen kezelhetőek és nem idegbajosak , de szerintem egy picit túl nagyok.

ápr. 27. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!