Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tapasztalat a portugál/spanyol...

Tapasztalat a portugál/spanyol nyergekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jelenleg életem nagy beruházására készülök, szeretnék egy pöpec kis nyerget venni, és álmaimat követve egy portugált vagy spanyolt. De mielőtt bele vágnék, érdekelne ki milyen tapasztalattal rendelkezik a nyergeket illetően. Már sokat olvastam róla de véleményt még nem. Itt az ideje!^^ kényelmes e, hosszú távra megfelelő e, stb.

2020. máj. 25. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fél éve használok portugál nyerget, idomítani és terepre is.

A márkáját nem tudom, öreg, leharcolt darab volt amikor megszereztem, kicsit újítottunk rajta és most már egész tűrhetően néz ki :D Amúgy nagyon mélyen ültet, térdtámasza ugye nincs, így kicsit olyan mint egy díjlovas és western nyereg keveréke. Az elején furcsa volt megszokni, de amint rájön az ember, hogyan kell benne ülni, nagyon kényelmes! 2 napos túrán is használtam, örültem, hogy ezt a nyerget vittem el.

Még az volt furcsa, hogy az enyémen vannak ilyen kifli szerű kialakítások hátul a kápán (vagyis annak a helyén) és elöl is. Ennek csupán az a hátránya, hogy ha híznék még 5 kilót, akkor a combom már nem férne be a két kifli közé, illetve ezek a kis kialakítások miatt csak hosszú kengyellel lehet lovaglni, mert nem enedi feljebb emelni a combodat. Viszont nagyon stabil ülést ad, szinte lehetetlen kiesni az én nyergemből. A kiflik miatt ugratni viszont nem nagyon lehet benne.

Jóformán túranyeregnek használom, arra tökéletesen megfelel, illetve szüreti felvonulásokon is nagyon mutatós lesz majd. Versenyekre nem járnék el vele, de otthoni használatra tökéletes. Igazi ritkaság, amit szerintem megéri beszerezni.

2020. máj. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek a nyergek eredetileg inkább szélesebb hátú, “barokkos” lovakra vannak tervezve, úgyhogy mielőtt megveszed, azt ajánlom, hogy próbáld fel a lovadra. Ha pl. nagyon magas marja van, azt nem biztos, hogy tolerálni fogja egy ilyen nyereg. Ráadásul, aminek fix váza van, azt nem tudja a nyerges úgy állítgatni, mint az angol nyergeket. Szóval teljesen passzolnia kell a lóra a megvásárláskor.

A nyeregben pedig -ahogy előttem is írták- hosszú kengyellel/díjlovas nyereghez hasonló üléssel kell lovagolnod, úgyhogy ha eddig ugrónyerged volt akkor furcsa lesz elsőre :D

Viszont ezek a nyergek nem adnak, annyi “tartást” az ülésednek, mint az angolok (pl. térdtámasz hiánya), ezáltal stabil, jó üléssel kell rendelkezned. Ezt úgy értem, hogy egy rosszabb üléssel rendelkezőnek például kínkeserves a szőrén lovaglás, míg annak, akinek nagyon jó simán elvan szőrén is. Nyilván ezek a nyergek, több stabilitást adnak, mint a szőrén lovaglás, de kevesebbet, mint egy angol nyereg.

2020. máj. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Off, de írnál, ha megvan a nyereg? Kíváncsi vagyok milyet veszel, illetve neked hogy válik be
2020. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Díjlovas nyerget váltok le, azt hiszem meg fogok tudni barátkozni egy ilyen tüneménnyel!:D Csorog a nyálam érte. Na most, tisztában vagyok a dolgokkal, nem a vaksötétben tapogatózok, jó nyerget néztem ki és pár héten belül nálam is lesz! Nagyon szívesen írok majd egy kis véleményt! Alig várom!
2020. máj. 26. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!