Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Portugál nyelvel kapcsolatos...

Portugál nyelvel kapcsolatos kérédsek. (? )

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok portugál nyelv terén és lenne pár kérdésem.

Annyit megértettem, hogy pl, ha férfi az illető, akkor ele/um , hogyha nő, akkor ela/uma, eddig világos.

De mitől függ, hogy:

Voce vagy Tu?

Rapaz, rapariga, vagy pedig menino és menina?

Velha és idosa között mi a különbség?

Mit jelent pontosan az "O" (pl O homem), az "A", és a mondat közbeni "é"

Mitől függ, hogy O, vagy A van a mondat elején, ha azok névelők, és ugyanazt jelentik?

A portugálban van olyan, mint a németben, hogy van a tárgyaknak névelője?

A "sou" egyfajta létige?

Mit is jelentenek pontosan az ékezetek: ~ ^ ?

"Eu sou uma mulher" "Eu sou jovem" Az egyiknél ott van az uma, eszerint, ez azt jelzi, hogy nő, vagy férfi, és csak akkor kell odatenni, ha a mondatban egyértelműen benne van az, hogy nő, vagy férfi az alany?

Mi a különbség: "é" "és"


Talán kicsit sok a kérdés, de egyedül tanulok, és nem találtam olyan oldalt, ahol ez érthetően el lenne magyarázva kezdők számára. Nagyra értékelném, ha valaki meg adná az összes kérdésemre a választ. :)

Valószínűleg a továbbiakban is lesznek még kérdéseim a nyelvvel kapcsolatban.

A segítséget előre is köszönöm.! :)



#portugál #portugál nyelv #portugál portugál
2013. febr. 16. 14:11
 1/3 anonim válasza:

Szia,


Először is üdv a portugálul tanulók táborában, jó választás volt ( bár én biztosan elfogult vagyok ).

Én is kezdő vagyok, de azért talán ki tudlak segíteni.

Én az európai portugált tanulom, ezért ennek megfelelően lesznek a válaszaim is.

1. Você(egyes szám), Vocês (többes szám) - Ön, Önök, Ti

Tu - te

2. rapaz/ rapariga - fiú 6 lány

menino/ menina - kisfiú/ kislány

3. velho, -a - idős, abban az értelemben, ha valaki már nem fiatal ( ezt mondhatja egy 20 éves is magáról, ha úgy érzi, hogy már túl öreg :-))))

idoso, -a - ezt pedig abban az értelemben használják, ha valaki szép kort ért meg, mondjuk 70-80 évet, szóval sokat

4. az o és a határozott névelők ( a, az ) a főnevek előtt és annak nemét is jelzik, ezt meg kell tanulnod, vannak rá szabályok is ( attól függően, hogy milyen magánhangzóra végződik a szó ), de sok esetben csak szótárból fogod tudni megnézni, pl az ágy = a cama ( nőnemű ), o céu = az ég ( hímnemű )

5. é = van ( az ser - lenni ige e.sz 3 személye )

ez állandó tulajdonságot jelöl többnyire, ami nem változik pl A capital da Hungria é Budapest ( Mo fővárosa Budapest ). A magyarban nem monduk hogy " ő (van) szép, de a portugálban bizony kell. Nézd meg ezt a linket, talán segít:

[link]

6. sou - vagyok ( ser ige 1.sz második személy), erre szintém az 5. pont vonatkozik pl eu sou húngaro - magyar vagyok ( itt már ugye mi mondjuk, hogy " vagyok ", nem úgy, mint az é esetében )

7. az ékezetek hangsúlyt és kiejtést is jelölhetnek.

pl a Você esetében az jelenti, hogy a hangsúly az ê-n van és a kiejtése magyar é, nem pedig e.

Az ~ orrhangot jelöl, hát ehhez talán érdemes néhány hanganyagot meghallgatnod.

A kiejtéshez segítséget találhatsz itt:

[link]

8. eu sou uma mulher - én egy nő vagyok

ez a határozatlan névelő (egy nő, egy férfi ) nemben és számban egyeztetni kell a főnévvel.

eu sou jovem - én fiatal vagyok ( melléknév ) de.

eu sou um jovem - én egy fiatalember vagyok ( főnév és már használható szövegkörnyezettől függően )

A jovem egyébként jelenthet fiatal nőt is, szóval bármelyik nemre vonatkozhat, os jovens - a fiatalok

9. é / és ( ser = lenni létige ragozása, van - vagy )

Tu és velho ( te idős vagy )

Szintén az 5. pont

Remélem valamennyit segítettem, a többi hozzászóló ha lesz, majd kiegészítenek, vagy kijavítanak :-)

2013. febr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :-)
2013. febr. 17. 19:59
 3/3 anonim válasza:
De nada:-) Megírtam privátban az email címem, ha kellenék még...
2013. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!