Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan/milyen vágóhídról...

Honnan/milyen vágóhídról tudok elhozni lovat és körülbelül mennyiért?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szeretnék vágóhídról elhozni egy lovat , de eddig nem nagyon találtam olyan helyet ahonnan lehetne lovat elhozni. És esetleg , ha valaki tud Csala ( Székesfehérvár ) környékén olyan telket ami eladó és egy lónak elég nagy írna róla? A válaszokat előre köszönöm!

2020. máj. 26. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

2 lóval számolj. 1 ló meghülyül egyedül és ideg beteg lesz.


Vagy 2 vagy semennyi.


Esetleg a Battyányban lévő vágóhíd? Nem tudom szoktak-e oda lovat vinni

2020. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


Az is jó ha egy mentett ló illetve egy mini póni. A lényeg hogy 2 ló legyen.


Viszont arra figyelj és járj utána miért vitték a lovat vágóra. Ha sánta vagy nagyon beteg, esetleg nagyon agresszív kezdő lótartóként nem ajánlott.


Esetleg nézelődj facebookon hátha valaki árul egy csontkollekció de alapból fiatal lovat aki ha úgy vesszük megmentésre vár hogy jobb gazdája legyen aki végre eteti is.

2020. máj. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Mennyibe kerül így vágóhídról elhozni egy pacit?
2020. máj. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :3
2020. máj. 26. 20:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg szeretnél menteni egy lovat, akkor akár a Bottyán Equus alapítványnál is érdeklődhetnél. Szerintem ha onnan hozol el egy lovat, akkor egyel több mentett lónak lesz ott hely, szóval közvetetten megmented :)
2020. máj. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van valami abban amit mondassz ! Lehet , hogy ott is körülnézek ! : )
2020. máj. 26. 21:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi, hogy a Bottyán Equus lovai csak dísznek, fűnyírónak valók.


Ha lovaglásra vagy kocsizásra vágysz akkor nem biztos hogy jó választás mert nem sok lovuk alkalmas erre mert szegények betegek, öregek.

Amik meg alkalmasak lehetnek, nem tudni hogy nyersek vagy épp hogy viszonyulnak a szerszámokhoz.

2020. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mohácson tudom, hogy van vágóhíd, de esetleg kupeceknél is körbenézhetsz, mert rengeteg ló onnan kerül be, de sokszor nem is itt kerülnek vágásra, hanem külföldön, pl Olaszországba.

Ár az általában vágóár szokott lenni, szóval ló tömege* kilónkénti ár.

Bottyántól nagyon max társlónak hozhatsz ki állatot, de nagyon szigorúak a feltételek. Esetleg még nyári szezon végén jó pár lovarda lecseréli az állomány egy részét. Én is tudtam régen olyan helyről, ahol tavasszal lovakat vettek, nyáron lestrapálták őket, majd őszre ment egy részük a kamionra.

2020. máj. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!