Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül az eltartása...

Mennyibe kerül az eltartása körülbelül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem a közeljövőben de szeretnék lovat és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, ha megválaszoljátok nagyon köszönöm :)!!! Szóval mivel magas vagyok egy 165-170 cm feletti lóra gondoltam. Főleg hobbilóként alkalmaznám esetleg díjlovaglás, díjugratás(de ez még messze van és nem vagyok benne biztos)

Először is boxot bérelnék ehhez gondolom jár a kifutó/legelő, a lovarda vállalja az etetést?!

Aztán a tisztítóeszközöket nekem kell megvenni. Mik ezek az eszközök?

Emellett szükséem lesz felszerelésre (nyereg, kantár, nyeregalátét, fásli). Versenyre mindenből kell venni még egyet?

Lovasfelszerelés a kobak, cipő, nadrág, gerincvédő, kesztyű? Versenyhez elegáms kabát, ing, csizma, sarkantyú, kesztyű, nadrág.

Összességében ennyi jutott eszembe abban az esetben ha boxot bérelek. Árakat kb re tudtok mondani?



2019. febr. 28. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. év. MINDENNEL, 1-1,5M (Alsó hangon!)

2. évtől évi 6-700.

2019. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem bántásból, de ha lovagolnál, lovas lennél, ezek a kérdések fel sem merülnének, mivel mindre tudnád a választ. Így viszont a ló érdekében azt mondom, ne gondolkodj lótartásban.
2019. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, azért írtam hogy NEM a közeljövőben. Először természetesen lovagolnék, mert én is úgy gondolom hogy előbb meg kell ismerni a lovat stb. Csak kíváncsi voltam, de azért köszi :)
2019. febr. 28. 12:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

bértartás: helye válogatja, de a box takarítása, ló alaptakarmánnyal való etetése mindig benne van. Ha plusz kiegészítő kell, azt te veszed. Karám, jártató, ilyesmik megegyezés kérdése.

tisztító eszközök: kefék, sörényfésű, tepsivakaró, patakaró, patazsír, ecset, rongy/szivacs, sörény- és légyszpré, tajtékvonó az alap, meg ami még megtetszik :) plusz nyeregszappan, olaj, szivacs, kefe a csizma, nyereg, kantár rendben tartásához

felszerelés: nyereg nem kell másik, nyeregalátét, fásli a versenyen fehér a díjlovaglásban, ugróban lehet színes is (azért ne neonsárga...). Ha a kantár, kötőfék tisztességésen karbantartott, nem szakadt, nem koszos, nyugodtan lehet használni versenyen is, amit otthon (ha fekete a kantár).

lovas: mindennapra nadrág, csizma, kobak, kesztyű, díjlovaglásnál sarkantyú. versenyre fehér nadrág, elegáns kabát, fekete vagy fehér kesztyű, csizma fényesre nyalva.


De egyébként, ha elkezdesz járni lovazni, a nagy részét úgyis látni fogod, beletanulsz :)

2019. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy igényesebb hobbi ló amivel akár versenyre is tudsz menni kb 500-800e között lehet találni.


A bértartás az mindenhol változó. Álltalában nappal karámba/legelőn vannak a lovak éjszakára pedig boxba. Az etetés is ettől függ de igen ez az ő feladatuk. Van olyan lovarda ahol abrakot is adnak de van ahol nem. Az árak is igy változnak. Megyénként is másak az árak itt Borsodba 30-70e között van.


Mindenképpen érdemes saját vödröt venni a lovadnak lovardába is. Pucoláshoz: Fém vakaró, gyökérkefe, puha/szőrkefe, egy rongy, gumi vakaró, müanyag kefe, kis csivacs (szeméhez ha pl csipás) nagy szivacs (pl végbélnél lemosni a trágyát vagy a farokrépáról) Hosszú szőr ápolásához: sörény fésű és kefe. Pataápolás: patakaparó (sörtés oldalút ajánlom), kis gyökérkefe és akár drótkefe + patazsír (ló patájátol függ milyen kell) + ecset amivel felviszed.

Ehez mind kell egy ápolós/pucolós doboz. Abba nem árt ha van elsősegély felszerelés is pl. Betadin, kötszerek, hűsítő gél olló/kés stb.. Lehet kapni kezdőcsamagú ápolós szettet de ahoz még hozzá kell vásárolni mivel nincs mindig minden benne. Kb 20-25ezer.


Felszerelés:

Kötőfék + vezetőszár legalább 2 legyen.

Kantár+szár (ár attól függ milyet akarsz 8e+) +zabla (lófüggő ált. csikózabla 3e+) ha szükséges zablagumi (1e)

Nyereg (ló és a te méreteid/tipus függő 60e+) heveder (8e+) kengyelszíj (6e+) kengyel (7e+) nyeregalátét (legalább 2 legyen,4e+)

Egyéb felszerelés

Fülvédő (3e+) fásli (dijugratáshoz tilos illetve ha nem jól tekered fel árthatsz a lónak, 7e+) invédő (6e+/2 db, 12e+/szett), pataharang (ha szükséges, 4e+) zselé/gélpad/nyeregemelő (8e+) martingál/kikötő/szügyelő stb pedig ló függő, illetve lótakaró (tipusfüggő)


Versenyre nyereg és tartozékaiból nem muszály de kantárt újat/másikat szoktak használni amelyre át szereled a zablát. Érdemes versenyhez illő nyeregalátét és fülest (elhanyagolható )venni valamint ínés bokavédőt. Másik kötőfék és vezetőszár.

Egyéb felszerelésből nem hiszem hogy kell új. Pl: ha ugratsz nyeregemelő, szügyeló stb.


Szállításhoz:

Egy pokrócos lótakaró(5e+) kamásli(7e+)


Lovas felszerelés:

kobak, cipő+lábszárvédő/chaps vagy hosszúszárú zokni, cipő helyett csizma, nadrág min 3, gerincvégő, kesztyű, pálca, sarkantyú (lófüggő hogy kell e)

Versenyhez

Fehér nadrág (+öv) fehér galléros ing, zakó, fehér kesztyű

Kb. 50-80e


Lónak oltás + vérvétel (20e/félév) kovács 4-6 hetente (körmölés 4e-8e, patkolással 12e+)


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Lovasbolt oldalakon tudsz utána nézni pontos áraknak mert én szinte a legalját irkálgattam. Inkább mindenből egy középkategóriást válasz mint hogy olcsót amit egy kis idő mulva megint cserélsz. Edződ mindenképp legyen aki a megfelelő felszerelések kiválasztásában segít!

2019. febr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A versenyzés kiadásaihoz nem, de a "csak" lovaglás témájához hozzá tudok szólni. Bértartás fizetése, edzések ára, állatorvos, körmölés stb. összesen nekem kb. havi 100 ezerre jön ki átlagban.


A felszerelésből a szükséges minimum van a lovam és a magam számára is. A nyereg kivételével csak néhány ezer forintos cuccok. Ez a része nem döntő tétel.


Még a lovardába való eljutás költség-oldalát érdemes említeni, ami legtöbbször - még ha nem is csak erre a célra - de egy autó fenntartását jelenti.

2019. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm ezt a sok választ!!! Rengeteget segítettetek :) Ilyenkor megnyugszom hogy vannak még segítőkész emberek a világon :)
2019. márc. 1. 09:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs rálátásod, akkor nagyon sokba. Hiába kerül a lovad bértartásba, neked fel kell tudni ismerni a jó takarmányt, hogy jól bánnak-e az állatokkal, milyen a környezet. Pl voltam egy nagyon fullosnak tűnő loviban, az ára is magasabb volt, de rettenetes volt a takarmány minősége. Ami mondjuk egy versenyző ló teljesítményén idővel meglátszik.

Fontos a karámozás is, mert hiába csodaszép a hely, ha nincs legelő vagy minimális és a lovak az idejük jelentős részét boxban töltik.

Persze itt is kiemelendő, hogy mik az igényeid és mit bír a pénztárcád. Én pl elvagyok a félridegtartással is, a lovam jól érzi magát, igaz télen 1 óra mire lecsutakolom, de egész nap legelőn van, ha akar eszik, ha akar pihen, lótársaságban van.

Ha versenyezni akarsz kell, edző, tehát a bértartás mellé jön a rendszeres edzés költsége. Mondjuk heti 1-2 ugró, a síkmunkához nem feltétlen kell, ha előtte megbeszélitek mi az edzés terv és ahhoz tartod magad.


A kezdőket laikusokat kb bármire rá lehet beszélni, így a költségek jól el tudnak szaladni. Pl sima szőrkefét lehet kapni 5000 Ft-ért, vagy 1800-ért is, de van hogy egy egész pucoló szettet szerzel be 5000-ből. Megint csak pénztárca kérdése, attól szerintem nem tud többet egy kefe, hogy egy neves lovasmárka logója van rajta és emiatt a 2-3x-ába kerül.


Kantárból is nekem a Nagy Lovasból remekül bevált egy bélelt kantár, 15-20 ezernél többet nem is adanék érte, gondos ápolás mellett kiszolgál.

Nyereg egy sarkaltos pont, a lényeg, hogy legyen jó mindkettőtöknek, de legfőképp a lónak. Külön versenyre nem hiszem, hogy kéne másik, ha van egy jól bevált és megszokott darabod. Rendesen kisuvickolod és pályára alkalmas. Nyereg ára az nagyon tág skálán mozog, a 70 ezres gagyitól a milliósig minden van. Pl múltkor néztem egy szép új Stübbent, csak mikor megfordítottam a címkét akkor látom, hogy 460 ezer... szóval megint csak pénztárca kérdése az egész. Használt márkás nyergeket ki lehet fogni jó áron.

Igazából a versenyzés dobja meg igazán a költségeket, ha csak hobbizni akarsz, akkor bértartás átlag 60-70 ezer+ 2 havonta kovács (ennek az ára is szór 10-30 ezer közt lehet bármi, kell-e vas, milyen, hány lábra...stb) + kötelező oltás, évi 3-4 féreghajtás + mondjuk heti 1 edzővel lovaglás. Én is olyan 90-100 ezerre saccolnám a havi költséget, és akkor csak hobbiztál.

2019. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg pénz....de megéri :) köszönöm a választ!
2019. márc. 1. 10:07
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy felületesen olvastam, de azt nem látom a kiadások között, hogy naponta elmenni a legközelebbi templomba imádkozni, hogy a ló egészsége tartós legyen. Mert ha nem, akkor aztán rámegy még a Mészáros Lőrinc szállodasora is.

És ha kevés lovad van, akkor azért a versenyzés is csak olyan valószínűség-féle, mert általában a verseny előtt két nappal harap ki egy darabot a box falából, és sebzi fel magát utána a szálkás deszkán.

2019. márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!