Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, honnan lehet beszerezni?

Lovasok, honnan lehet beszerezni?

Figyelt kérdés
a lovaimat megeszik a bogarak. azt olvastam a kerozin szaga elriasztja őket.ha valaki használ iylet, honnan szerzi be? segitsetek.
2010. júl. 30. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a helyedben nem szórakoznék kerozinnal. Nagyon gyúlékony, széna-szalma és állatok közelében főleg nem használnám. Inkább menj be egy lovasáruházba/boltba és szerezz be speciálisan lovaknak kifejlesztett rovarirtót.
2010. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
azok rohadt drágák és nem is érnek semmit. már mindent kipróbáltunk de nem működik. nem tudom nézni hogy véresre harapják őket azok a dögök.
2010. júl. 30. 22:07
 3/13 Allison ***** válasza:
Neostomosant vegyél vagy Neocidolt állatorvosnál lehet kérni.
2010. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ahham. Inkább végig néznéd ahogy leég a pata?
2010. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*pajta
2010. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
[link] ez a spray nagyon jó!! próbáld ki (tapasztalatból tudom)
2010. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tökönszúrom magam... Ember, józan paraszti ésszel az ember nem szívogat se benzingőzt, se kerozingőzt, se más üzemanyag gőzét. Mert mérgező. Ráadásul a lovak szaglása sokkal jobb, mint az emberé. Arról nem is beszélve, hogy fokozaottan gyúlékony. Itt van egyébként az MSDS lapja, érdemes ilyeneket tanulmányozni: [link]

Ha esetleg nem értenél angolul, a lényeg, ne lélegezd be, ne érintkezz vele, tartsd zárt edényben, jól szellőző helyen. Mellesleg egyes kisérletek szerint még rákkeltő is. Atán a "toxical informaton" résznél van olyan hogy belégzése vagy lenyelése gyors halált okozhat stb.

De ezeket józan paraszti ésszel tudja az ember. Legalábbis, akik nem nehezéknek használják az agyukat...

2010. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ez tényleg jó. Nekünk is bevált.

2010. júl. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kerozin nem más, mint petróleum. Én is olvastam róla, hogy egy kicsit a farokrépára kenve nem mennek rá a bogarak.

Mi is próbáltunk már mindent, az olcsótól a drágáig, és egyik se vált be igazán, főleg hogy fél órán belül elpárolognak, vagy leizzadja a ló. Sok bogár esetén nálunk napközben benn vannak a lovak és éjszaka kinn. Lovaglásra viszont nincs hatásos megoldás, mert 10 perc után jönnek a bogarak. Egyesek a fokhagymára esküsznek, de kell egy hét etetés mire állítólag hatása lesz.

2010. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hát köszönöm a lebaszást... régen szinte mindenki hazsnálta a kerozint/petróleumot ahogy tetszik és nem hallottam róla h lovak égtek volna el.. meg gőztől elpusztult állatokról vagy megfulladt emberekről.. ez a maiu világ felfogása.. de mind1.. nemakarom megölni a lovam megnyugodhatsz.. :/Pff..

köszi a linket/ a fokhagyma nekünk abszoluzt nemért.. olyan büdös dolgokat kentem rájuk h elképesztő.. de semmi.. (bocs h csak msot reagálok)

2010. okt. 27. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!