Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gyenge a háta a lovamnak?

Gyenge a háta a lovamnak?

Figyelt kérdés

Vettem egy lovat egy ismerőstől, alapvetően nem néz ki rosszul a ló, de a háta beejtett és gyenge. A mar két oldalán ahol találkozik a hátával, ott van egy kis mélyedés. A gerinc menti izmok kiengedik tapintani a gerincet, szóval kevés az izom szegénykémen.

Már zajlik a felizmosítása, futószáras edzést kap és tápot.

Kaptam a szüleimtől egy nyerget. Ezzel az a probléma, hogy mivel a hátán nincs izom beejti, és a nyereg nem fekszik fel rendesen, de csak a marnàl, és épphogy befér a kezem akkor, ha felszegi a fejét. Na most, ha felizmosodik a ló jó lehet majd vagy inkább... adjam el? Mit lehet ilyenkor tenni? Nyilván addig nem lesz lovagolva, kínzás lenne, csak mitől függ ez, vagy tartsam-e meg. Nem egy olcsó nyeregről van szó. Na meg nehéz megértetni a családdal, hogy ha a ló háta gyenge, nem ülhetek rá. Az is egy kemèny dió.



#ló #nyereg #markamra #Gyenge a háta #Izmolatlan
2020. jún. 5. 08:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Elírtam, bocsánat. Nem fekszik fel rendesen a nyereg a mar és a hát találkozásánál két oldalt amiatt a kis süppedés miatt. A marra csak felszegett fej állapotában “mondjuk hogy két ujj hely van”. Nyilván meg kell mondanom anyának, hogy nem jó jelenleg, amiért nagyon mérges lesz :( na de később sem lesz az vajon? Bocsánat, kicsit aggódom.
2020. jún. 5. 08:22
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem még várj az eladással. Ha felizmolósik kiderül. Mondd meg nekik, hogy ha lovagolnád, akkor feltörné a nyereg fájdalmai lennének, plusz lehetne kezelgetni mindenfélével és azért nem lehetne lovagolni.
2020. jún. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Várnék en is az eladással, hisz van remény. Legalább addig sem kell egyszerre két dolgot beadagolni a szülőknek.

A lovaglásnál pedig (esetleg) érvelj azzal, hogy ha most lovagolod azzal ártasz neki és nem kis pénz lesz rendbe tenni utána. Talán ez majd visszatartja őket attól, hogy “rákényszerítsenek” a lovaglásra.

2020. jún. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!