Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kantárnélküli zabla-kantár?

Kantárnélküli zabla-kantár?

Figyelt kérdés

OKé, tudom, hogy eléggé hülyén fogalmaztam meg, de angolul ,,bridleless bridle", az az kantár nélküli kantár. Szóval azt hiszem úgy néz ki, hogy van egy zabla és a ló állánál átmegy egy összekötő szíj, + hagyományos szárak. Kérdésem tehát, hogy pontosan mire, milyen típusú lóra való is ez? Mikor éri meg ezt használni?

Arra gondoltam, hogy például akkor, ha ki van dörzsölve valahol a ló feje. Nem tudja ezt szimplán 'kiköpni' a ló?

A válaszokat előre is köszönöm!


[link]



#kantár #zabla #bridleless bridle #bridleless
2020. jún. 9. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudja kiköpni mert az álla alatt egy szíjjal van rögzítve és így nek tud kicsúszni a szájából.


Én mindenképp nagyon nyugis lovon használnám, mert ha bármi van az azért mégse olyan fix mint egy rendes kantár.


Hasznos lehet egy olyan lónál akinek balesetből vagy rossz élményből adódóan félti a fejét illetve a füleit.

2020. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2020. jún. 9. 11:48
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Várok még válaszokat.
2020. jún. 9. 11:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első mindent leírt. Kiköpni nem tudja, kiesni nem tud. Olyan lovakra van amik annyira féltik a fejüket, hogy nem lehet felkantározni.. bár sokan elkezdték már “divatból” is használni
2020. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
"divatból" van valami külön szerepe?
2020. jún. 9. 11:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs, "jól néz ki".

Egyenlőre nem olyan gyakori ez a "kantár" és így vannak akik azért használják mert azt hiszik ez a menő.

Ez olyan mint a martingál+szügyelő kombó. Rengeteg olyan lovon is látni aminek semmi szüksége nem lenne rá csak szimplán jól néz ki.

2020. jún. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik bértartónk ilyet használt a lován. De saját bevallása szerint sem merne terepre kimenni ezzel a lovon...

Illetve egy idős, 20 év feletti lovon használta, mivel csak karámban végzett könnyű munkát.

Ő az mondta, azért használja, mert ezzel is elmegy így a ló, s neki jobban tetszik így.

2020. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat :)
2020. jún. 9. 14:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló szépen leírta, és ugyan ezt nem kérdezted, de egy kis kiegészítés:

Meg kell jól húzni, hogy ne essen le és sok lovat zavar az az új, furcsa nyomás az állán. Idő mire megszokják, van amelyik ló sose fogadja el.

A zabla maga is bőrből van, így ideális puha szájú lovaknak.

Mivel a zablának nincs törése vagy íve, így egy egyszerű csikózablánál több nyomást helyez a ló nyelvére. Valamelyik ló ezt sem díjazza.

Divatból maximum annyi szerepe van, hogy mégiscsak kényelmesebb a lónak, ha kevesebb szíj van a fején, illetve az érzékeny bőrű lovaknak is kellemesebb.

Személyes vélemény, de szerintem ha jól van beállítva akkor nem kell rettegni tőle, hisz komolyabb versenyeken is használják.

2020. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
A fejféltős lovakra való ez a kantár, de ha nem ilyen a lovad szerintem nem éri meg venni. Nekem egyátalán nem tetszik.
2020. jún. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!