Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas oktatás terepen?

Lovas oktatás terepen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 3 évig lovagoltam egy helyen ahol ugy tanultam hogy már az első ora is terepen volt. Mindig ugy mentünk, hogy az oktatoval ketten szoval nem osztály szinten (szerencsére). De sajnos az oktatomat baleset érte és elhunyt igy más helyet kellet keresnünk ahol nem éppen érzem jol magam mert csak egy karámba megyek.... Esetleg tudtok Komárom-Esztergom megyében Tata-Tarján környékén hasonlo helyet ahol igy lehetne lovagolni? (Már az ugratásig is eljutottam ugyhogy nem kezdő szintről lenne szó)

2020. jún. 9. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A rendes lovasoktatás pályán történik.

Ott ismered meg az alkzatokat, a helyes segítségeket.

Terepen is lehet tanulni de pályán sokkal többet lehet.


Nagyon veszélyes ahogy megtanultál lovagolni, ilyen helyet nem is fogsz másikat találni

2020. jún. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csaknem a Janinál lovagoltál?
2020. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Hány tippet szeretnél még? :) szerintem kaptál már pár tippet az előzőnél is.
2020. jún. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Bocsi előző vagyok. Ezt nem ide akartam írni. 😂
2020. jún. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2-es válaszolo igen nála tanultam
2020. jún. 9. 21:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 9. 22:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nagy élmény volt és most unalmas a pálya, de sajnos az a helyes, biztonságos, ha pályán tanítanak lovagolni, így nehéz lesz még egy ilyen helyet találni.

A legtöbb lovarda ritkábban és csak haladókat visz terepre. Ugyan vannak olyan lovardák, ahol csak túrákra visznek, de ott sajnos nem szokott az oktatás jó minőségű lenni (nagyjából semmilyen). Esetleg lovagolj egy komolyabb lovardában és egy “túrázós” helyen felváltva. Akkor tanulsz is, de unalmas sem lesz.

Részvétem az oktatód miatt!

2020. jún. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. jún. 9. 22:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas felelőtlenségnek tartom azt, ha valaki terepen oktat full kezdőt. Igaz nekem edzőm se volt, csak a családvan volt ló azzal jártam csavarogni. Az egy dolog, hogy fixen megtanultam ülni,de olyan tartás és segítségbeli hibáim lettek, amit hosszú idő volt kijavítani, ráadásul baromi nehéz is. Ma magam is edző vagyok, a tanyalovas mivoltomat szeretném elfelejtenek, inkább az igényes hobbi lovasok képzésére fektetem a hangsúlyt,arra lehetőség van komolyabban építkezni.

Azért is folyik elsősorban az oktatás karámban, mert egyrészt könnyebb a ló figyelmét magadon tartani, ha leesel nem megy el, meg ad egy biztonságérzetet.

Terepen is lehet idomítani, de ott nehezebb viszonyítási pontokat találni, illetve a ló figyelme is inkább a környezetben, mint a lovasán van.

Mellesleg karámban is izgalmas feladatokat lehet csinálni, mind idomítást, mind ugrás terén.

2020. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Volt hogy karámban voltam, de nem minden órán...

Nem áll szándékomban megváltani a világot a lovastudásommal, nem szeretnék ersenyezni csak élvezni szeretném...

2020. jún. 10. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!