Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi esélye lehet egy ilyen...

Mennyi esélye lehet egy ilyen lónak?

Figyelt kérdés
Van egy tanya ahol van egy 12 éves herélt 175cm marmagasságú úgymond nyugdíjazott versenyló. A gazdája leszarja nagyon apró pénzért akar tőle megszabadulni vagy vagóra fogja vinni a hó végén ha nem kel el. A ló nagyon jól szerepelt 4 éves korától 9 éves koráig díjugrató ló volt. Majd jött egy újabb, ígéretesebb, fiatalabb ló őt pedig beállították először boxba majd fél év után anyagi okok miatt egy házhoz vitték bertartasba. Itt állásba volt már tartva mozgatva szinte sosem csak ha a gazdi jött mozgatni az pedig állítások szerint nem sokszor volt. A ló kehes lett. Jelenleg elég súlyos és nagyon sovány és elég rossz bőrben van. Patája már majd egy éve nem volt megcsináltatva de ez a legkisebb gond. Szerintetek helyre lehet hozni még egy ilyen lovat!? Nálam hobbi ló lenne félrideg tartásban még 2 másik lóval. Pénzt hajlandó vagyok rá szánni nem is keveset csak az érdekel, hogy lehet még esélye normális viszonylag hosszabb életre!? Illetve lovagolni lehet majd? Helyszínen kipróbáltam a gazdi addig mondta, hogy bírja az bírja az.. életemben nem ültem még ilyen engedelmes lovon... Nagyon megsajnaltam! Kérlek segítsetek!
2020. jún. 11. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sajnálod rá a pénzt, szerintem így látatlanba is lehet bőven esélye hogy rendbe jön, egyébként az aprópénz mit takar? Mennyi az ára (már csak megközelítőleg, ha nem titok).
2020. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kehességet és soványságot szinten lehet tartani.

Mindenképp nézesd meg dokival mennyire kehes.

Kehes lovat is lehet használni csak figyelni kell rá, hogy ne terheld túl.


Ajánlom a paciteát(így találod meg neten) sokaknak bevált bármennyire is fura. Illetve ha követsz pár lovast, youtuber vagy instagramon akkor náluk is kérdezhetsz mert rengeteg ilyesmit kipróbáltak és hozzá tudnak szólni mi vált be és mi az ami semmire se való.

De a pacitea fixen használ, nagyon sokan szeretik.

2020. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kehesség valamilyen szinten szintentartható, dokival kell beszélni. Mondjuk mielőtt elhoznád vagy a többi közé engednéd féreghajtás, oltások legyenek meg. A pataszabályozás se 2 nap.

Ha úgy ahogy rendbe jött, akkor talán minimálisan lovagolható, de csak könnyű munkában, de ezt a doki majd megmondja. A porra nagyon oda kell figyelni, a szénát is locsolni, portalanítani kell.

2020. jún. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
250.000-ért szeretnék eladni. Szóval tényleg apró pénzért adják.
2020. jún. 13. 11:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp nézesd meg. Tény hogy nagyon olcsó. Lehet más baja is van.

Ne vegyél zsákba macskát, legyél tisztában vele mit vásárolsz.

2020. jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt írod komolyabb összeget is rááldoznál. Azzal azért legyél tisztában, hogy ha te biztosítás neki egy korai nyugdíjazott kényelmes életet, akkor 8-10 évig simán eléldegélhet. Viszont a kehesség miatt akár havi több 10 ezres plusz is lehet a kezelése, szintentartása. Arról nem is beszélve, hogy extra minőségű szénát kell etetned, ami drágább lehet. Szóval lehet most olcsó, de hosszú távon sokba jöhet ki. Persze, ha megengedheted anyagilag teljesen ok, hogy ha a szívedhez nőtt és szeretnéd megmenteni.
2020. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
250 tényleg aprópénz,én megvenném!
2020. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem számít a pénz akkor elhoznám a helyedben :)

Viszont azzal számolj, hogy -bár sok pénzzel nagy esély van rá- lehet hogy nem tudsz rajta segíteni vagy épp lovagolhatatlan lesz az állapota miatt. Ha ez sem gond akkor hajrá!

A patája egy jó kováccsal és türelemmel helyrehozható, a súlyához jó takarmány és legelő kell, a kehességet is lehet manapság tünetmentessé tenni, viszont ha nagyon előrehaladott akkor lehet hogy több 10ezer lesz havonta a kezelés.

2020. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!