Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanítsam meg a lovat...

Hogy tanítsam meg a lovat földről a "spin" - re?

Figyelt kérdés

Spin = 360°-os fordulat a ló hátsó, belső lábai körül

Az első lába körüli fordulat egyébként szépen megy neki.


Köszönöm a válaszokat így előre is! :)



2020. jún. 12. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbálkoztam én is vele, de csak “extraként”, így nem biztos hogy helyesen végzi a lovam.

Úgy próbáltam, hogy megtanítottam a hátulja körüli fordulatra és a testsúlyának a hátsó lábaira való helyezésére (hogy ezzel “mozdulatlanabbá” tegyem a hátulját), majd összekötöttem a kettőt és kész is.

Viszont megint hangsúlyoznám, hogy annyira nem értek a westernhez, szóval nem biztos hogy ez így helyes.

2020. jún. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de itt pont arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan tanítsam meg a hátulja körüli fordulatra:D
2020. jún. 14. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja értem. (Első vagyok)

Én úgy csináltam, hogy megtanítottam arra, hogy a pálcától ellentétesen mozduljon. Tehát, ha a farához tettem akkor vigye el tőlem a farát, aztán meg ugyanez a vállával és közben a másik kezemmel a fejét toltam el az elején (vagy esetleg átvezeted a mara felett a kötelet és azt húzod, hogy tőled “elfelé” forduljon), de ezt hamar elhagytam és már csak pálcára fordult. Eközben én ott álltam mellette. Persze csúnya volt az elején nagyon, de sok gyakorlással most már szépen fordul a hátulja körül is.

2020. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor gyakorolni fogjuk pálcával!:)
2020. jún. 14. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!