Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire számítsak, ha jelentkezün...

Mire számítsak, ha jelentkezünk nulla lovagló tudással lovas túrára?

Figyelt kérdés

Kedvet kaptunk egy lovas túrára, de még soha nem ültünk lovon. Mire számítsunk?

Kb. mennyibe kerül, illetve elötte el kell-e mennünk gyorstalpalóra és az plusz költségbe kerül-e?



2020. jún. 17. 18:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Kb. ugyanarra számíthatsz, mint ha biciklitúrára jelentkezel úgy, hogy még életedben nem ültél biciklin.
2020. jún. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
25%
Orbán Viktor sem aggódott ezeken a kérdéseken, amikor indult a választásokon. Elkezdte úgy, hogy majdcsak lesz valahogy. És lett.
2020. jún. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Feltolnak egy lóra, az első fél órában az életedért imátkozol, utána a halálodért.
2020. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem ültem még lovon, de ezt elképzelni se tudom.

Hogyan akarsz lovastúrázni, ha még nem ültél lovon?

A többiektől se várhatod el, hogy téged tanítgassanak, és ők se haladjanak!

Az első válaszoló példája nagyon találó...

Vagy mintha jelentkeznél a Balaton átúszásra úgy, hogy még sose voltál strandon, vagy uszodában, és érdekelne, mire számíthatsz.

2020. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Jó, jó, nem kellenek a kioktatások, azért kérdezem, hogy gyorstalpaló??? Menjünk el ezen felül órákra? Mennyi órát kellene venni?

Elég lett volna egy igen is, köszönöm.

2020. jún. 17. 18:50
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtanulsz biciklizni pár nap alatt, akkor se fogsz tudni menni 100 km-t egy nap. Azért hoztam a biciklis hasonlatot, mert azt gondolom, tudsz.

Én csak kicsit tudok lovagolni, de nem mernék elmenni egy többnapos lovastúrára, mert nem tudom biztosan irányítani a lovat és az első nap után amúgyis olyan izomlázam lenne, hogy másnap fel se tudnék ülni a lóra.

2020. jún. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

De a lovaglás nem olyan, amit gyorstalpalón meg lehet tanulni!

Kb fél év, mire eljutsz oda, hogy lépésben, ügetésben egy ilyen túrára el tudj indulni.

2020. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A lovaglásba a gyorstalpaló az 1 év minimu heti 3 edzéssel.


Könnyűnek tűnik, de nem az. Megfelelő izomzat kell hozzá, ki kell alakulni a lovas reflexeknek, mert ha megugrik oldalra a ló elég hamar a földön vagy ha nem tudod mit csinálj.


Egy túrán szeretnek az emberek rotyózni. Ott megfogni is kell tudni a lovat amihez nem csak erő kell hanem tudás is hogy mikor hova és mit kell tenned.


Ha életedben nem ülték lovon akkor az ügetés megtanulása minimum 3 hónap rendszeres lovaglás mellett.

2020. jún. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szinte teljesen biztos, hogy teljesen kezdőket nem fognak majd lovak hátára tenni és így neki indulni ilyen túrának.. Előtte jó pár órán részt kell, hogy vegyetek, ahol elmondják/ megtanítják a legalapabb dolgokat, de még akkor sem lesz biztos a tudásotok, mert ahhoz ennél sokkal több idő kell.

Ha tényleg igényesek az oktatók/ edzők, akkor az első órán még futószárról sem kerültök le..

De ez mind a lovak és a ti biztonságotok érdekében történik! A tapasztaltabbakkal is könnyen megtörténik a baleset.

Az árak pedig nagyon változóak, amikor egy 1 órás terepre megyünk 3500 ft-ot kell a mi lovardánkban fizetni, de máshol szintén 1 óráért már több, mint 5000 ft-ot kérnek el. Továbbá, csak akkor mehetünk terepre, ha mindhárom jármódban biztos az ülésünk és irányításunk.

Ha tényleg komolyan gondoljátok a túrát, akkor keressetek fel egy lovardát, ami ezt tudja biztosítani, de arra fel kell készülnötök, hogy idő, energia, kitartás és pénz kell hozzá. De megéri, tapasztalatból mondom, hogy hihetetlenül jó érzés ilyen túrákon/ tereplovaglásokon részt venni:) (bár én nem ezért kezdtem el lovagolni, ez nekem csak egy hatalmas plusz hozzá)

2020. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Én is kedvet kaptam versenyezni a forma-1-ben, bár sosem vezettem, és jogsim sincs, de biztos lesz előtte 1-2 óra gyorstalpaló felkészítés. 🤷‍♀️
2020. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!