Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kezdő lovas vagyok. Akarom...

Kezdő lovas vagyok. Akarom mondani. Még el sem kezdtem. Egyáltaán hogy kezdjek neki, hogy jelentkezzek?

Figyelt kérdés
Imádom a lovakat kicsi korom óta, és most úgy döntöttem, hogy én igen is meg fogok tanulni lovagolni. Mennyibe kerül egy lovaglás? Nagyon fáj leesni egy lóról? Mi van ha a ló szemébe nézel? Miket kell megtanulni ha lovagolni szeretnél? Úgy értem ezt a kérdést, hogy meg kell tanulni a lovas eszközök neveit, vagy valami ilyesmi? Aki jár lovagolni az mesélje már el a legfontosabb dolgokat! Megköszönném ha pár alapvető dogot leírnátok.

2014. márc. 27. 15:04
 1/3 anonim válasza:
Én kb. 11 évesen kezdten lovagolni miután a barátnőmet elkísértem a barátnőmet csömörre ahol évek óta lovagolt. Elsőre beleszerelmesedtem a sportba, de úgytűnik jó döntés volt. ( rendszeresen versenyzek jó eredményekkel.) Viszont a költségek... Hát mikor apukám muknélküli lett egy évre akkor elég húzós volt, hiszen ez az egyik legdrágább sport , úgy is ha csak lovat bérelsz vagy csak simán eljársz edzeni.. Budapesti vagyok így mindig wl kell mennem gödöllőig edzésre. Esni még csak egyszer estem, az is csak lecsúszás volt szóval nem nagyon tudom milyen nagyot esni (hála az égnek). Nem tudom kihagytam-e valamit, ha van kérdésed nyugodtan kérdezz :-)
2014. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hát először válassz lovardát és iratkozz be!Hát átlagban 2000 ft/óra de változó. Én amikor először estem csodálatos volt, nem tudom igazából miért de egy meg könnyebülés volt mert mindig is ettől féltem, és rengetegszer estem de egyik sem fájt(ha van rajtad kobak akkor annyira komoly bajod nem eshet). Ha a ló szemébe nézel akkor egy szemet látsz.:D Semmit nem kell megtanulnod épp azért jársz hogy megtanuld!:) Hát ha lovagolni szeretnél alapvető dolog a kobak és lovaglónadrág.Első lovaglás remélhetőleg jó élmény, de viszont ha igazán megszeretnél tanulni vagy akár komolyabban foglalkoznál vele, kemény edzésekre és rengeteg alázatra van szükség.:) Remélem segítettem.:)
2014. márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek. :)
2014. márc. 28. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!