Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy is vannak ezek?

Hogy is vannak ezek?

Figyelt kérdés

Rég óta szeretnék elkezdeni újra lovagolni (nagyon rövid ideig lovagoltam csak, futószáron könnyű ügetésig jutottam).

Sajnos szinte mindent elfelejtettem. Fél szeretném eleveníteni a tudásomat.

Lenne egy pár (nagyon alapvető) kérdésem:

-Hogy tudom elindítani a lovat? (ezt papíron tudom, de nem biztos hogy jól)

- Hogyan fordulok a lóval? (elvileg ezt is tudom)

-Hogyan indítom el ügetésbe? (mind két csizma erősebben odaszorít?)

-Hogy tudom eldönteni hogy melyik lábra ugrik be?

-Hogy tudom nyújtani a lépéseit a lónak?

-Hogy érem el hogy jobban maga alá lépjen?

-állásából hogyan tudom egyből ügetésbe indítani?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2020. jún. 27. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

A ló elindítása annyi, hogy zár a csizma és tol a csipő. Lépésbe és ügetésbe így indul.


A ló fordítása az úgy megy, hogy belső szár mozgat, a külső megtart vagy egy picit enged (lófüggő), közben a belső csizma hevederen a külső a heveder mögött egy tenyérrel.


A ló vágtába ugratása így történik, hogy lovagolsz egy félfelvételt ezután belső állítás és belső csizma hevedernél és külső heveder mögött egy tenyérrel megszorítja a lovat és tol a csípő.

Ha jó lábon van akkor ha lenézel akkor ha a belső lábát teszi előrébb akkor van jó lábon. De ezt érzed is mert pl. kanyarban ha rossz lábon van eléggé ráz.


A lépéseit úgy tudod nyújtani, hogy a szárakat megtartod és több csizmasegítséget adsz neki illetve ha könnyű ügetésbe vagy akkor nagyobbakat is emelkedsz, ha tanügetés akkor tol a csipő.


Hogy jobban maga alá lépjen ahhoz össze kell tudni lovagolni, amit egy iskola lovon nem fogsz tudni megvalósítani egyrészt, másrészt meg ha idősebb a ló akkor alapból rövidebbeket lép.


Állásból ügetésbe egy határozott csizmasegítséget kell adni a lónak.

2020. jún. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%

-Hogy tudom elindítani a lovat? (ezt papíron tudom, de nem biztos hogy jól)

Felülsz rá és a sarkaddal megbököd az oldalát a lónak kétszer finoman


- Hogyan fordulok a lóval? (elvileg ezt is tudom)

A kantárt arra húzod amerre fordulni akarsz vele,lehet húzni jobbra is meg balra is, teljesen körbe lehet a lóval fordulni de a ló magától ha elindul az csak egyenesen megy úgyhogy ezért kell a kantár rá.Értelemszerűen ha jobbra húzod a kantárt jobbra megy a ló, ha balra húzod a kantárt akkor meg balra megy.Ha elérted az irányt akkor engedd lazára a kantárt és a ló megy az adott irányba egyenesen


-Hogyan indítom el ügetésbe? (mind két csizma erősebben odaszorít?)

Nem a csizma szoritásból a ló nem ért semmit

Ahogy be van tanitva a ló.Nekem szájjal csettintenem kellett kettőt arra volt a ló betanitva és beindult ügetésbe.Másik lovon pálcával kellett a ló oldalát kétszer finoman megütni és elindult ügetésbe

Attól függ mire van betanitva a ló


-Hogy tudom eldönteni hogy melyik lábra ugrik be?

Ezt a ló dönti el nem te


-Hogy tudom nyújtani a lépéseit a lónak?

Erre külön be kell a lovat tanitani,hogy "díszlépésben" menjen


-Hogy érem el hogy jobban maga alá lépjen?

Nem értem a kérdést.Miért kellene maga alá lépnie a lónak?


-állásából hogyan tudom egyből ügetésbe indítani?

Nem célszerű egyből ügetésbe indulni, kis séta után mehet az ügetés. Ahogy a fentiekben leirtam de ahogy azt irtam ahogy a ló be van tanitva vezényszó-hang vagy pálcával jelzel a lónak


Kérdezd meg a ló tulaját, hogy mire van betanitva a ló hangra vagy pálcára

2020. jún. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2


Ekkora baromságokat amiket leírtál.


Nem tépkedjük a ló fejét irányításkor. Finom szárakkal dolgozunk és egy jól képzett lónál épphogy kell a szárakat használni.


És ügetésbe csizmával szorítod a lovat annyiszor míg elnem indul. Nem pálcázzuk a lovat feleslegesen és hang nélkül lovagol a jó lovas. Amilyen lovakon te ülsz azok helytelenül vannak belovagolva. Hamgot max az ütem miatt adunk ki de nem azért, hogy elinduljon és csak akkor pálcázunk ha nem reagál csizmasegítségre.



Nem a ló dönti el melyik lábra ugrik be, hanem a lovas. A lovas mondja meg a lónak, hogy melyik lábra ugorjon be. Szép is lenne ha a ló meghúzná a lábát mert kiskörbe rossz lábra vágtázik.

Illetve kézváltáskor kell egy ugrásváltás vagy felvenni lépésbe és újra beugratni helyes lábra.


Nyújtott ügetés az nem díszlepés, minden ló tudja. Szimplán hosszabakat lép. Persze kell rajta finomítani sok gyakorlással.


A ló akkor megy szépen mikor maga alá lép. Ha nem lép maga alá akkor csak vánszorog, meg csetlik botlik. Az egyensúlya is ekkor van rendben mikor szépen maga alá lép.


Mi az hogy nem célszerű állásból ügetésbe?

Állásból vágtát is kell tudni lovagolni. Ez a lovat fejleszti, hogy jobban reagáljon, jobbam támaszkodjon.


Nem tudom hol lovagolsz #2 de én a helyedben lovardát váltanék mert nagyon sok hülyeséget tanítottak neked és a lovak is borzalmasak lehetnek az írásod alapján.

Alap dolgokkal nem vagy tisztában sajnos.

Pálca nélkül és hang nélkül ezek szerint nem tudsz lovagolni? Egy átlag lovasnak kell tudnia pálca és hang nélkül, sőt szárak nélkül lovagolnia.

2020. jún. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a sok segítséget.

Ha nem gond lenne pár kérdésem:

- Hogy tudok félfelvételt végrehajtani?

- Hogy tudom állítani a lovat?

- Hogyan tudok ugrásváltást kérni a lótól?

Ne haragudjatok, hogy ilyen alapvető dolgokkal nem vagyok tisztában

Előre is köszönöm!

2020. jún. 28. 08:46
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Figyi, elmész lovagolni, úgyis újrakezdő vagy, az alapoktól indulsz futószáron, szóval az ugrásváltás még messze van neked. Ott lesz egy edződ/oktató, akinek alkalmanként több ezret fizetsz, tőle kell ezeket kérdezed, illetve neki kell magyarázni amikor már ott tartasz. Amúgy rengeteg lovas anyag van fent, amennyi kérdést kitettél,barátod a Google vagy ajánlom ilyen témájú szakkönyvek beszerzését.
2020. jún. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

#2 Szerintem te meg motoron ültél ló helyett

Ki mondta, hogy tépkedem a lovat?Irtam, hogy a kantárt kell húzni te idióta, olvasni se tudsz nemhogy lovagolni

A lónak meg szorithatod az oldalát, semmit nem fog rá reagálni ezért kell betanitani a sarokkal való noszogatásra, a hangok felismerésére illettve a pálca használatára

Csak abban az esetben használok pálcát ha a ló erre van betanitva nem pedig a hang alapú utasitásokra amivel üget, vágtázik, vagy éppen lassitásra szólitod fel a lovat

2020. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nem húzgáljuk a szárakat akkor se. Csak finoman mozdít, szivacsozol. Nem kell húzni semerre.


A ló nem hangra vagy pálcára fog elkezdeni ügetni vagy vágtázni továbbra se. Csizma segítségre kell reagálnia. A hang és a pálca másodlagos és csak akkor használjuk ha nagyon muszáj.

Amelyik ló nem reagál a csizmára és test súlyra az rosszul van betanítva.


Hangra sose szabad betanítani a lovat, csak futószáron dolgozhat hangra. Ha elmész valahova ahol több lovas van akkor ha valaki elkiabálja magát, hogy vágta akkor a te lovad elrohan vágtába? Vagy mi? Nem használunk hangot továbbra se, csak maximum az ütem adására, de azt is el kell kerülni ha lehet, mert belezavarsz vele más munkájába.


Az előző válaszod úgy ahogy van hülyeség.

2020. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
#6 nagyon sok mindennel nem vagy tisztában és rosszul tudsz. Fogadd el. De ne szajkózd az idiótaságokat mert egy jó lovardába szegény kérdezőt kiröhögik ha ilyenekkel áll elő amiket te leírtál.
2020. jún. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!