Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak szerintem könnyebb /...

Csak szerintem könnyebb / jobb saját lóval fejlődés szempontjából?

Figyelt kérdés

Ha van saját lovad kiismered őt, megismered a szokásait, hogy mire hogyan reagál, mennyire kell szigorúnak lenni vele stb. Ki tudsz vele alakítani egy kapcsolatot. Van egy saját, kényelmes nyerged, saját, jó kengyellel (amit jól be tudsz állítani, tudod mi a jó méret neked).Viszont egy iskolalovat alig látsz, ki lehet ismerni őt, de nem lehet vele kapcsolatot kialakítani, nem tudod annyira megismerni. (A kengyelt meg szinte lehetetlen jól beállítani.) Ilyen szempontból szerintem nehezebb iskolalovon fejlődni.

És ezért gondolom úgy, hogy saját lóval (meg persze edzővel) könnyebben, gyorsabban lehet fejlődni. Meg egy saját ló nem fásul be annyira, mint pl egy iskolaló a kezdők alatt. Persze tudom, először lovardában kell kezdeni iskolalovon.

Nektek mi a vélemenyetek erről? :)



2020. jún. 28. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak szerinted. A saját lovad megszokod és kiismered, így valójàban nem fejleszt annyira, mert nem támaszt kihívást. Pont akkor fejlődsz legjobban, ha gyakran váltasz lovat, mert úgy rákényszerülsz, hogy alkalmazkodj és kilépj a komfort zónádból.
2020. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
A saját ló biztos szuper dolog, és ha az ember fel van rá készülve mint lelkileg mint anyagilag, akkor nyugodtan vehet. Viszont szerintem fontos több lótípust kipróbálni. Vannak, akik kifejezetten kezdőknek való, akiknek haladóbbaknak, amihez máshogy kell viszonyulni, lazábban fogni a szárat, máshogy lép stb. Fejlődni könnyebb saját lóval, de ezeket se felejtsd el. Mindig nyitott kell lenned. Ki kell ismerni minél több lótípust, főleg ha a jövőben lovakkal akarsz foglalkozni. :)
2020. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Arra, hogy havi pár alkalommal lovagolj, pénzkidobás a saját ló.
2020. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Szeretném megcáfolni az iskolalovas-kapcsolatos-dolgot. Körülbelül 2 éve vagyok ebben a lovardában és volt egy nagyon idős paci ott, az edzőm legeslegelső lova. Az első pár hónapban még nem annyira engedelmeskedett nekem és imádott lustálkodni, de ahogy telt az idő egyre jobban figyelt rám, és egyre szívesebben dolgozott velem. Egyre jobban várt engem és amikor meglátott látványosan örült nekem és odabújt. Egyik alkalommal, majd onnantól többször is, halkan megsúgta az edzőm, hogy ezt a lovat nem adja oda akárkinek és hogy a paci szinte csak rám várt. Később azt is elmondta, hogy már csak én megyek a pacival, mert másnak nem meri odaadni. És azért is volt a kettőnk kapcsolata különleges, mert szó szerint nem engedte a ló kipucolni a patáját senkinek, az edzőtől eltekintve, csak nekem. Az edzéseken is az edző szinte könnyes szemmel nézett minket, és nagyon sokszor megjegyezte, hogy nem tudja mikor látta utoljára ezt a lovat ilyen szívesen dolgozni, mikor látta ilyen boldognak és gyorsnak. A ló a végére olyan szinten kiismert, hogy a legkisebb mozdulatomból is tudta már mi jön. De sajnos szegényem lassan már egy éve elment és rettenetesen hiányzik :c

Egy másik példa: (nem minden iskolaló öreg, csak a fiatalabbakkal ugrattak, és én még nem tartottam ott) szintén 20+ -os nagyon makacs paci. Terepen sosem voltam vele, csak karámban és ott is kicsit hasonló volt, mint az előző ló, nálam összeszedettebb volt és sokkal szívesebben dolgozott, és egész sokszor örült is nekem, de még nem ismerem olyan régóta.

Nálunk nem variálják sokat a kengyelt, vagy a szíját, és nagyjából megjegyeztem melyik lovon mekkora kell, de az tény, hogy egyszerűbb a saját.

Minden előttem szólóval egyetértek! én is szerettem volna mondani: több lóval dolgozol, mindegyik máshogy reagál és kihívásokat is kapsz, mindegyikhez igazodnod kell és mindegyiktől sokat tanulhatsz. Én például másik két iskolalótól határozottságot, jobb szártartást tanultam.

Bizonyos téren egyszerűbb saját lóval, de iskolalovakkal is tud az lenni, fejlődés szempontjából.

Nekem tervben volt saját ló, apával vettük volna felesben és ő is ment volna terepre is, de közbejött jó pár dolog, meg egy szép sérülés és szeptembertől az egyetem, szóval a dolog még várat magára :c

2020. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Saját ló mellett tényleg elkényelmesedik az ember valamilyen szinten, de ha aktívan versenyzés, akkor egy edző mindkettőtöknek fejleszt. Amúgy nekem van saját kengyelem, aminek nincs kinyúlva a szíja, ha lovagolni megyek azt teszem fel. Több lovas is már a sajátját hozzá, mert van aki térdkímélősbe lovagol, van aki a szél eset szereti, van akinek freejumpra van... Szóval ez nem jó érv.
2020. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A saját lónak van előnye, mint annak is, ha más lovakat lovagolsz.

Nekem is van saját lovam, de lovagoltam többféle lovat akiket szerettem, de olyan kapcsolat, ami a jellenlegi lovammal (most lett 6 és szinte nyersen 3 évesen hoztuk el) egyikkel se volt. Teljesen más mikor csak edzés miatt mehetsz ki a lóhoz mint mikor akár edzésen kívűl lovagolsz,terepre mész vagy csak legelteted. Azaz, fontos, hogy kiismerd melyik is az a tipusú ló ami neked passzol, és ha ez megvan akkor jöhet a (szerintem) legjobb rész, mikor elkezdtek együtt fejlődni. Az én lovam pl nem tudott jobb lábon vágtázni, mostanra meg már tudja az ugrásváltást és az ellenvágtát is, vele együtt én is tanultam és jöttem rá, hogy mit is kéne. Természetesen az se elhanyagolható, hogy mennyi időd és pénzed van rá(mert mint tudjuk nem egy olcsó dolog). Ha csak heti 3x tudsz kijárni akkor nem igen éri meg, hiszen az a lónak se jó, de ha van időd is rá meg a szüleid is belemennek akkor nincs akadálya, de ha odáig juttok, hogy lovat vesztek akkor vidd el az edződet, majd mielött megvennétek egy állatorvost egy teljes vizsgálatra, hisz jobb elötte kiadni x pénzt, mint utána tripláját vagy azt, hogy kiderüljön valamilyen baja van a ónak és így nem lehet rajt lovagolni.

2020. jún. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Túlságosan hozzászoksz, ami nem feltétlenül baj, de ha átülsz egy másik lóra, simán lehet, hogy vágtába se tudod beugratni, mert megszoktad a saját lovadat. Iskolalovon szinte lehetetlen megtanulni ugrani, és mivel fáradtak a lovak, kb mindig ugyanazt csináljátok. Egyértelműen az a megoldás, hogy veszel 20 lovat, és akk minden meg van oldva :)
2020. szept. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha lóval együtt szeretnél fejlődni, nyilván jobb, de ha csak te szeretnél fejlődni. (pl. megtanulni az alapokat, meg pl. kisebbeket ugrani stb.) de nem akarsz versenyezni, akkor jobb az iskolaló szerintem. bár én sem versenyzek, és saját lovaim vannak, de én otthon tartom őket, nem bértartásban.
2021. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!