Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Villanypásztor?

Villanypásztor?

Figyelt kérdés
Valaki csinált már villanypásztorhoz készült műanyag karóval villanypásztort? Vélemények? Típus : [link]
2020. júl. 15. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem ehez nyúlnék első sorban, hanem a fa oszlopokhoz.


Ez nyilván attól is függ, hogy milyen temperamentumú ló/lovak lesznek benne.


Én úgy gondolom, hogy a fa oszlopok sokkal megbízhatóbbak mint egy műanyag valami.

A fát nehezebben is dönti ki a ló, illetve ha a műanyag oszlopra rárúg, akkor könyebben sérülést is okozhat a lónak, mint egy vastagabb fa oszlop.

2020. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lena7 ***** válasza:

A műanyag az nem tűnik olyan jónak. (Értsd könnyen törik, rongálódik) Szóval benne van a pakilabn az, hogy ha egyszer valamelyik ló megrúgja, akkor tönkremegy stb


A fát én is jobb ötletnek tartom

2020. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a folyamatosan vándorló legelőt ilyennel kerítettük körbe. Teljesen jó, de tényleg úgy kell számolni, hogy egy karó max 1-2-3 évet bír. Elhajlik, eltörik, rongálódik. Viszont arra, hogy mindig áthelyezhessük a legelőt, tökéletes. Nálunk ha csak bálamadzagot feszítünk ki, azt is tiszteletben tartják a lovak, de vannak olyan lovak, akik a bekapcsolt pásztoron is átmennek. Ezt neked kell tudnod, hogy milyen lovad/lovaid vannak.

A fő pontokra (sarok, kapu stb) mi fa karókat vertünk le, így van vmennyi stabilitása az egész rendszernek. Ezt javaslom neked is.

2020. júl. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak akkor jó, ha folyamatosan mozgatni kell. Egyébként én óva intelek tőle, nagyon nem szeretem őket. Hajlik, törik, kiesik a földből, semmi tartása nincs, pláne szélben vagy hóban. A sarkokra mindenképp tegyetek valami erősebbet, ha ilyet használtok, mert ott a legnagyobb a “nyomás” és nem bírja a műanyag. Ha a ló nem tiszteli a pásztort akkor ezt simán kinyomja a földből. Könnyen “kiakad” belőle a villanypásztor szalagja. Sérülést nem hiszem, hogy okoz, mert nagyon gyengék. Nálunk simán átgyalogolnak rajta a lovak. Puha földben nem áll meg, a keménybe meg lehetetlen leszúrni anélkül, hogy baja lenne. Egy szó, mint száz. Marha drága, ahhoz képest hogy semmit sem ér. Ha rugót akarsz használni kapunak, azt sem tartja meg, oda is fa oszlopok kellenek két oldalra.


Ha normálisat akarsz (és nem akarod nagyon gyakran mozgatni) akkor fában gondolkozz.

2020. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 15. 17:52
 6/6 anonim ***** válasza:
A lovardában, ahova járok ilyeneket használnak, és eléggé jók. Igaz, össze-vissza állnak, néha kiesik egy-kettő a földből, vagy eldőlnek, és fél évente minimum legalább egyet helyettesítenek egy újjal, de nyugodtabb lovak mellé szerintem jó, főleg ha még költözetni akarod az elkerített területet.
2020. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!