Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugratásban mikor használják...

Díjugratásban mikor használják azt amikor a lovas egy ütemet könnyített ülésben, egyet pedig munkavágtában megy?

Figyelt kérdés

Díjugratásban lehet látni, általában profibb lovasoknál, legtöbbször a hosszú falon előre lovaglásnál, hogy nem könnyített ülésben vagy iskola ülésben vágtázik hanem minden ütemre váltogatja őket.

Mit lehet ezzel elérni, vagy mire is jó ez?



2020. júl. 20. 20:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán valaki tudja, hogy mire gondolok? 😂😅
2020. júl. 21. 09:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem mire gondolsz.


Ha nagyon rohan a ló és elméletileg testsúlyra a profi lovak reagálnak, akkor ha leülsz, jobban tudod a tempót "irányítani".


Ugrás előtt mindig leülnek pár vágtaugrásra, hogy a lovat jobban összetartsák, nyújtsák vagy összébbszedjék a vágtáját.


Ha egyenes van akkor "had menjen" szitu van, mert ott nem kell számolni csak oda menni az akádolyhoz és akadály előtt újra leülnek.


Ha az egyenes szakaszokon váltakozik a lovas ülés módja akkor az azért is lehet mert fárad a lovas és próbáld takarékoskodni az energiával, illetve ha nagyon rohan a ló akkor is leszojtak ülni. Ülve könnyebb kontroll alatt tartani a lovat

2020. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Én most kezdtem el ugrani, kiprobáltam a lovamnál, nyílván nem ment elsőre olyan szépen ez a felàllsz-leülsz vágtában, de az én lovam lassított rá és figyelmesebb lett.
2020. júl. 22. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, hisz nem adsz akkora szabadságot a hátának ha rajta ülsz.


De ha ez a felálsz-leülsz nem megy akkor a helyedben én még nem ugranék semekkorát se mert nem biztos az ülésed.

Ez alap, hogy váltakoztatni tudd, hogy állsz vagy ülsz a nyeregben.

2020. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem te az átlagos könnyített ülésre gondolsz, amikor a lovas ülepe annyira közel van a nyereg ülőfelületéhez, hogy az ütemenként "érintőt vesz".

Ilyenkor a lovas nem visszaül a nyeregbe, semmilyen súlyt nem tesz a fenekével.

2020. júl. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom, hogy miről beszélsz, és nem utolső, nem a simma könyített ülésről. Tényleg van olyan, amikor szándékosan beleülnek, kikönnyítenek ütemenként, mint a könnyű ügetésnél, főleg két ugrás között. Ezt én azzal magyarázom, hogy rendezni akarják a lovat, de nem akarnak túl beleülni a hátába sem, mert tartani kell egy iramot. Viszont szerintem ezt neked nem szükséges most gyakorolni. (Nyilván egyensúlyfejlesztés miatt nyugodtan csinálhatod, ha akarod.). Ez nem egy olyan dolog amit tanítanak, vagy stílusversenyen (ami az elején sok van) szívesen látnának. Ha kimész versenyre látod, hogy elég ritka amúgy ha valaki ilyet csinál.
2020. júl. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, végre valaki összefoglalta rendesen. :))
2020. júl. 26. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!