Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet átíratni más...

Hogy lehet átíratni más nevére egy lovat?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősünk akitól lovat szeretnénk vásárolni.A lónak érvényes papírja és útlevele van.Mivel nekünk is első lóvétel és nekik is első ló eladás lesz nem tudjuk hogyan kell átiratni a mi nevünkre.Hogyan kell?

2020. szept. 7. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Az a lényeg, hogy az útlevélhez általában jár egy külön papír, amit általában a lóútlevél kis tokjában van. Ez az adásvételi szerződés. Ezt kitöltitek, és minél hamarabb elkülditek arra a címre postán, ahol az átiratás zajlik. Ez a cím ott van az adásvételin valahol. Pár héten vagy 1-2 hónapon belül visszaküldik a papírt a javított adatokkal. Régen volt amikor lovat vettünk, én ezekre emlékszem, ha van amit nem mondtam el javítsatok.
2020. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
#1 vagyok. Ja és vagy pénzt kellett vele küldeni, vagy visszafelé kellett kifizetni útlevelenként, 10 ezer körül volt
2020. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Írtok egy adásvételit és kitöltitek az útlevél hátuljában lévő betétlapot, majd felpostázzátok az útlevéllel együtt a lóútlevél irodába + írtok egy kis levelet, hogy átírást kértek. (Ha a ló nem a jelenlegi tulaj nevén van akkor ezeket a papírokat azzal az emberrel kell kitöltetni, akinek a nevén hivatalosan van a ló.)

Visszaküldik majd az új útlevelet meg a számlát, kb. 1500Ft, ha mást nem csináltattok.

2020. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!