Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy autót. A régi...

Mindentudó99 kérdése:

Vettem egy autót. A régi kocsimat nem adnám el inkàbb neki adnàm a keresztlányomnak.17 éves a lány a jogsija még nincs meg. Lehetséges jogosítvány nélkül átiratni a nevére?

Figyelt kérdés
2020. jan. 2. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
A tulajdonjognak nem feltétele a jogosítvány.
2020. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet
2020. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom hogy tulajdonos lehet,viszont üzembentartónak jogosítvánnyal rendelkező személynek kell lennie!
2020. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
mindentudó99.... elég régóta itt vagy közöttünk, tudhatod, hogy lehetséges. Ja igen, első autót amit használtam Anyukám anyjáé volt és neki nincs jogsija mégis olcsóbb volt a biztosítás mint ha az én nevemen lett volna.. így 8 volt, nekem meg 18 lett volna. :D
2020. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Akadálya nincs az átiratásnak, akár csecsmő nevén is lehet gépjármű, viszont az autó tulajdonlás kiadásokkal jár, akkor van értelme az ilyen ajándékozásnak,vha velátható időn belül jogosítványa lesz a leányzónak, hasznát tudja venni az autónak, és a fenntartása nem okoz neki gondot.
2020. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még januárban lesz jogsija ha minden jól megy. Fenntartással nem lesz gond. Régi autó. Most költöttem rá egy nagyobb összeget. Ha eladnám nem jönne vissza annyi. Így nem látom értelmét eladni. Inkább használja ő. Annak több értelme van.
2020. jan. 2. 17:59
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként most így egy teljesen jó műszaki állapotban lévő kocsit fog kapni . Kis suzuki
2020. jan. 2. 18:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként meg maradhat is a neveden, úgyis a családban marad, nem olcsó egy tulajdonosváltás. A kgfb bónuszodat átviszed az új kocsira, ez meg folytatja A0-ban.
2020. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előtte mindenképp beszéld át vele alaposan, mert azért egy autónak elég sok a fenntartása még akkor is, ha csak egy régi suzuki.

Egy átlag 17 éves még a kötelező biztosításra valót is alig tudja megkeresni.


Másik dolog: Mivel nem egyenesági rokon, ezért kell eredetvizsga, vagyonszerzési illeték meg a többi baromság, tehát már csak az átírás vagy 50-60 ezer Ft lesz, ezért lehet tényleg jobb, ha a te neveden marad.

2020. jan. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Anyagi probléma nem lesz . A szülei jómódúak. Álljàk a költségeket
2020. jan. 3. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!