Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanács kólika ügyben?

Tanács kólika ügyben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 11 éves lovam havonta kólikázik legalább fél éve. Sokszor előfordult,hogy kint voltam nála jó állapotban volt, elmentem és kaptam a hívást, hogy baj van. Állatorvost mindig hívtunk,de nem igazán vizsgálták meg, kapott görcsoldót es 5 perc múlva már rendben is volt. Kólika közben hullámokban jön rá, hogy le akar feküdni és van,hogy eszik közben és pisil is, de továbbra is le akarna feküdni. Esetleg aki találkozott már ilyennel, van tapasztalata tudna segíteni? Előre is köszönöm!

2020. szept. 18. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ahova járok lovagolni azt szokták, hogy előállnak a lószállítóval, felrakják rá, és mivel azt hiszi, hogy versenyre megy a stressztől kimegy belőle és máris jobban lesz. Az a ló kn fél évente kólikázik.
2020. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos őt sose vittük versenyre,ezért kétlem ,hogy beválna és az a gond, hogy ő fél éve folyamatosan kólikázik havonta egyszer. Azért nagyon köszönöm a választ <3
2020. szept. 18. 17:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem figyelted meg, hogy nem köthető-e időváltozáshoz, vagy fronthoz? Van olyan ló, ami attól kólikázik.

Vagy nem kap akkor olyasmit, amit máskor nem szokott enni kapni?

Ezek az ötleteim vannak.

2020. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, esetleg írd ki facebookon a Magyar Lovas Közösségbe, nagyon sokan bent vagyunk a csoportban és biztos, hogy lenne aki segítene neked
2020. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mi is gondoltunk az időjárásra, de nem nincs összefüggés, ráadásul furcsáljuk mert 4 éve van meg, viszont csak fél éve beteg.

Köszönöm a Facebookos tippet😄

2020. szept. 18. 18:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy komolyabb orvosi vizsgálat kéne.
2020. szept. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Állatorvos, vki normálisabb mindenképpen (facebookon is megkérdezheted kit ajánlanak) amúgy meg nem volt vmi tartással/etetéssel kapcsolatos változás? mert nagyon nem mindegy az sem mit kap enni/ van-e előtte széna/víz stb.
2020. szept. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legfontosabbak:

Mindig ugyanannyit kapjon enni és ugyanabban az időpontban,illetve jo lenne ha tudnátok neki roppantott zabot adni nem sima egész szemut!konnyebben emészti

A második amit egy elég jártas profi ugrolovakat tenyésztő ember is alatamsztott,heti egyszer 1dl olajat sima olajat onts a zabjahoz.nem kellenek ilyen olyan szirszarok csak mindig egy kis olaj.illetve meg ami erre tenyleg jo az a mash. Eheti azt is. Annyi hogy most akkor nem kell kukoricát meg mindenfélét bele tömni,sima roppantot zabotkapjon abból sem túl sokat és inkább többször keveset ! És olajat mindenkepp próbáld ki szerintem. A mashnek meg mindenkepp keress utána,az tuti tipp viszont ugye az kicsit dragabb

2020. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyen korban még előjöhet a gabonára való érzékenység is (bár inkább 7-9 évesekre jellemző). Nálunk is volt olyan lovacska, hogy előző helyén zabot evett, nálunk müzlikeveréket, semmi baja nem volt, aztán egyszercsak eldobta magát a boxban, hogy mennyire rosszul van. Na, ez klinikáig fajult, és ott mondták, hogy kijött ez az érzékenység. Széna, fiber kaják (tulképp zoo csemege kis fehérjével felütve), gabona semmi, még kekszben sem! És azóta vígan van megint.

Ha lehet otthon céklapelletet kapni, azt megpróbálhatod, ártani nem árt. Néhány hétig napi 3x a rendes kaja helyett ez a pellet, rengeteg vízben megáztatva, mert iszonyat mennyiséget felvesz (kb 1:10). Rost sok van benne, meg az a 15-20 liter víz sem árt, ami bekerül a lóba, még ha nem is veszi észre :)

2020. szept. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!