Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megpalcaztam a lovát. Lett...

Megpalcaztam a lovát. Lett baja? Meg vagyok ijedve

Figyelt kérdés
Soha életemben nem ütöttem meg még a lovamat 4 év alatt, mindig túl engedékeny voltam vele. De ma terepen iszonyatosan elkezdett ellenszegülni pedig nem kértem tőle semmi nehezet. Elkezdett sotétedni, fogta magát és sarkon fordult, majdnem beletolattunk egy árokba, nagyon veszélyes volt. Leszálltam és duhomben kétszer racsaptam nagyon erősen a farára. Tele van karcolásokkal a fara, szurke ló, ahol valahol megkarmolta magát, ott feketén nőtt vissza a szőr. Így nem tudom, üthettem-e meg olyan erősen, hogy nyoma maradt? Illetve hogy néz az ki? Ha maradandó sebet okozna neki, az már látszódik/na , akkor vérezne? Nem vérzett neki. Illetve lehet hogy csak fekete suhintas nyom lett rajta? A hegei között nem tudom melyik melyik. Megfogdostam neki , nem érzékeny semmelyik részén sem. Viszont nagyon nagyon rosszul érzem magam és szeretném tudni, maradhatott e rajta nyom.

2020. szept. 24. 20:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

#9: a te kommented ér a legtöbbet. Szomorú, hogy boldog-boldogtalannak lehet lova, és sokan csak tönkretenni tudják.


Kérdező: gratulálok, félt a lovad, te erre elvered. Add oda a lovat vki olyannak, aki megbecsüli, te meg inkább ne menj állatok közelébe. Vagy kérj szakmai segítséget, hogy megtanulj JÓL kommunikálni a lovaddal.

2020. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%

A kérező nem biztos hogy jól vette le a ló hangulatát, reakcióit vagy szándékát. Lehet hogy félt a ló, ezesetben tényleg nem megoldás a verés, de vannak olyan helyzetek (ha ott lettünk volna, meg tudtuk volna állapítani), amikor kell a negatív megerősítés. Tudnia kell a lónak, hogy mi a határ. Ha az ember következetesen adja a pozitív és negatív megerősítéseket, tudni fogja miért kapta, a bizalom sem vész el, a rossz szokás vagy mozdulat sem marad. Annak, amit csinál, viszont mindig kell legyen következménye. Vissza kell jeleznünk neki hogy jó-e vagy rossz-e amit csinál, mert amit ráhagysz, azt tanítod neki.

A lovak a ménesben rúgják, harapják egymást, sokszor borda törik. Egy kis pálcától nem lesz baja.

2020. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Sssaszem ***** válasza:
75%
Kedves Kérdező! Pálcával nem tudsz akkora verést adni, hogy komolyabb fájdalmat okozz, a lórúgás ennél sokkal jobban fáj, mint egy pálcaütés. Néha le kell rendezni a hatalmi harcot, mert akkor később nehéz lesz azt kijavítani.
2020. szept. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
90%

Félt a lovad. Sötétedéskor nem látnak valami jól ők sem, lehet volt valami, amitől megijedhetett.


Ha egy ló a swmmiből hirtelen ellenkezni kezd, annak oka van, és nem az, hogy kibsszon veled. Próbáld meg kicsit jobban megérteni, mit miért csinál.


Továbbá, ez a hagyom a fejemre nőni, engedékeny vagyok, aztán bepipulok és elverem kegyetlen, nem jó irány. Próbáld megtalálni az egyensúlyt a folyamatos negatív és pozitív visszacsatolásokban

2020. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!