Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy quarter horse körülbelül...

Egy quarter horse körülbelül mekkora súlyú lovast bírna el hosszabb távon?

Figyelt kérdés
2020. okt. 17. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
A ló a testsúlyának ~15%-át bírja bírja el hosszútávon.
2020. okt. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Egy 5-600 kg-s ló, olyan 75-90 kg körüli embert bír el hosszútávon.
2020. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 geza tozser válasza:
48%

EZ egy kicsit ellentmond a western filmek egyik-másik jelenetének amikor a lovasok egyikének a lovát KILÖVIK (VAGY AZ MEGSÉRŰL) és azután már KETTEN ŰLNEK ÉS MENNEK TOVÁBB EGY LOVON!


EZ hogy lehetséges?

2020. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal nagyobb súlyt elbír, csak hosszú távon ez káros. Bár azért amit a filmekben látsz, az nem mind igaz.
2020. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3- as amit a filmekben látsz annak a fele se igaz.
2020. okt. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Nekem egy 145cm-es quarterem van. Szerintem ritka erős egy fajta. Én 72kg vagyok én rendszeresen lovagolom, terepezek vele, versenyzünk viszont nem tagadhatom, hogy elég gyakran kijár vele párom is aki 113kg! A ló ugyanolyan energikus és boldog meg sem kottyan neki és hosszabb terepekre is szoktunk így menni mivel a másik ló (magyar félvér) viszont látszólagosan nem bírja el páromat. Persze nem elhanyagolható, hogy a quarter borzasztóan izmos és nagyon jó formában van hiszen én hordókerülést is űzök vele. Szerintem ez a kijelentés miszerint a ló testsúlyának maximum 20%-át tudja kényelmesen elvinni ez egy jó támpont viszont vannak más tényezők amik ezt nagyon tudják befolyásolni akár felfelé vagy akár lefelé. Azért egy kidolgozott edzett quarter meg egy boxban állós alig mozgó quarter között is rengeteg különbség van még ha egy súlyban is vannak!
2020. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!