Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék lenmagot adni a...

Felhasznalo vagyok kérdése:

Szeretnék lenmagot adni a lovammak, bővebben lent?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 24 éves kancám, akinek valamilyen emésztési betegsége lehet, ezért szeretnék neki adni. Nem dolgozik aktívan, ügetget 40percet 4-5x egy héten, de ezzel ő így elvan. Ebben az esetben mit javasoltok, hányszor és mennyit adjak neki? (Illetve javasoljátok az étolajat is?)

2020. okt. 17. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
étolajat nem javasolnám. Lenmag max abrak közé keverve, nem sokat. Illetve gyógyfüvek/gyógy teák hatásosak lehetnek hígítva.
2020. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De milyen emésztési betegsége van? Állatorvos mit mondott?
2020. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én valami olyasmit olvastam még régebben, hogy a lenmag mérgező lehet a lovaknak, de arra már nem emlékszem, hogy csak vizes közegben, vagy szárazon. De ha mondjuk én vizezve adom a zabot a lovamnak és ahhoz teszek egy kis marék száraz lenmagot akkor az úgy etethető?
2020. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosi kivizsgálás legyen az első, és az emésztési betegségére való gyógyszert/vitamint/étrendkiegészítőt kapja. Nem etetjük random a lovakat mindenfélével.


#3: A lenmagot vagy lefőzöd, és utána zselés állapotban adod, vagy darált lenmagot vegyél, és azt keverheted mindenféle előkészítés nélkül az abrakhoz.

2020. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2020. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!