Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tereplovagláshoz, túrázáshoz...

Dorottya🙂 kérdése:

Tereplovagláshoz, túrázáshoz melyik a legideálisabb heveder? (bőr, elasztikus, anyag, cérna vagy bundás heveder). Kinek mi a véleménye,tapasztalata a bundás hevederekről?

Figyelt kérdés

2020. okt. 20. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az anyag mindegy, fazon kérdése, értelemszerűen, ne ugrós-hasvédősbe menj.

Persze, ha nagyon bogánxsos, dzsumbujos akkor a bundás nem biztos, hogy kifizetődő.

2020. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez abszolút lófüggő. Valamelyik érzékeny bőrű és hosszú túrán csak egyetlen egy fajta heveder nem töri fel, valamelyiknek meg teljesen mindegy mi van rajta.

Tapasztald ki, hogy a te lovadnak melyik a legjobb, erre nincs kőbe vésett szabály.


(A szőrmés abból a szempontból tényleg nem a legjobb, hogy “extrémebb” terepviszonyok mellett moshatod kétnaponta, különben összeáll és töri a lovat. Nyilván a bőrt is le kell tisztítani utána, ha vigyázni akarsz rá, de az lényegesen kevesebb meló.)

2020. okt. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lovamnak ritka érzékeny bőre van, és nagyon csiklandós.

Pl szörmés hevedertől állandóan ugrál, mivel csikizi. Emiatt pedig nagyon minimálisan csúszik a heveder, és ennyi elég is hogy kidörzsölje hevederhelynél.

A hosszú terepekre a zsinór heveder nagyon jó. Egyszer mentünk egy lovastúrára, napi kb 30 km mentünk 2 napig. A zsinorhevedert ajánlották, és tényleg nagyon jó volt. Nem olyan szép mint egy bőrheveder, sokkal kényelmesebb a lónak terepen (legalább is az én lovamnak).

2020. okt. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a bőr hevederre esküszöm, esetleg jobb neoprén, pl stübben. A bőrt igaz jobban kell ápolni, de nedves szivaccsal áttörlöd, majd bekened zsírral, akkor kb örökéltű, kivéve ha gumis a vége, mert az egy idő után megöregszik és megadhatja magát. A neoprén csak slag alatt kikeféled és hagyod megszáradni. A szőrméssel sok a gond, mert azt állandóan pucolni kell, ha göbösre szárad sokkal nehezebb újra használhatóvá tenni. A zsinór is jó, mosógépben mosható, viszont azt se szabad hagyni, hogy megkeményedjen.
2020. okt. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Idáig neoprén hevedert használtam, teljesen meg vagyok vele elégedve csak már le szeretném cserélni egy újra, ezért gondoltam, hogy meghallgatnék pár tapasztalatot kinek mi vált be. 😊
2020. okt. 21. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!