Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kólikázhat a ló attól, ha egy...

Kólikázhat a ló attól, ha egy labdából kiharapott egy tenyérnyi(ujjak nélkül nézve) darabot?

Figyelt kérdés
Kólikázni fog tőle vagy egyéb baja lehet tőle? Esetleg egybe ki jön belőle?

2020. okt. 22. 20:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az állatorvos nem tudna mit tenni ebben a helyzetben. Egy ilyen kicsi gumidarab szerintem nem látszana ultrahangon sem, ahol a gumi amúgy is nagyon rosszul látszik, a ló pedig nagyon nagydarab állat a tenyérnyi gumihoz mérten...

Az állatorvost felhívhatod, mindenképpen jó, és ő azt fogja mondani, hogy figyeld a lovat, és ha bármi szokatlant észlelsz: nem trágyázik, nem eszik, nyugtalan, a hasát nézegeti, indokolatlanul izzad, lefekszik-felkel, akkor baj van, és hívd őt.

Én azért hívnám alapból az orvost, hogy tudja, hogy ESETLEG gond lehet a lóval, és ESETLEG ki kell majd menni. Majd pedig a szokásosnál is jobban figyelnék a lovamra, és ha a fenti tünetek bármelyikét tapasztalnám, rögtön hívnám a már "beélesített" állatorvost.

Emellett mindig átnézném a ló trágyáját, hogy kijött-e belőle valami. Illetve a karámot, istállót, legelőt stb, hogy esetleg nem találom-e meg mégis a hiányzó darabot...

2020. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A figyelés megvan. Eddig semmi szokatlant nem tapasztaltam. Ugyanolyan jo kedvvel futott hozzam. Ugyanugy eszik es tragyazik is. A hianyzo darab meg nincs meg. Az is lehet hogy nem harapott ki belole csak ugy latszott a labdan...
2020. okt. 23. 11:24
 13/18 anonim ***** válasza:
Bélmozgásvan,hang van?
2020. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Van minden. Pukizik is rendesen.
2020. okt. 23. 11:53
 15/18 anonim ***** válasza:
Akko nincs gond,nem ett focit,azt meghadja,a Ronaldónak.
2020. okt. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Jelentem mar lattam darabokat a kakiban
2020. okt. 23. 15:10
 17/18 anonim ***** válasza:
😯😯
2020. okt. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem, hogy minden rendben van vele!
2020. okt. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!