Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell akkor csinálni, ha...

Mit kell akkor csinálni, ha előre rántja a fejét a ló?

Figyelt kérdés

2 hete kezdtem el rendszeresen lovagolni, korábban lovagoltam már, de kezdőnek mondanám magam, meg hát 10 éve nem ültem lovon.

Tegnap olyan lovon ültem, aki az oktató szerint igényli a sok csizmát és a szárat. Az elején lépésben, főleg ha volt előtte másik ló, elkezdte rángatni a fejét, előre és le. Ezzel engem is, a kezemet is folyamatosan rángatta. Ügetésben és ha nem volt előtte senki, akkor nem volt ilyen gond az elején, főleg, hogy minden felállásnál a belső szárat meg kellett mozdítanom. Az óra vége felé viszont már ügetésnél is erőteljesen előre rántotta a fejét, hiába mozdítottam a belső száron, hiába segítettem a csizmával. Ezzel engem is rántott, folyamatosan a nyakáról támaszkodva másztam vissza, azt vártam, mikor csúszok le róla. :D

Az volt még a fura, hogy amikor percekre megálltam vele, akkor hátrahajolt a csizmámhoz és bökdöste az orrával.


Az oktató mondta, hogy rövid szárat fogjak, de a rövid szárral sokkal könnyebben rántott előre, hosszú száron meg nincs közöttünk folyamatos kapcsolat.

Miért csinálhatta ezt? És ha ezt csinálja, én hogy reagáljam le?


2020. okt. 30. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ülj egyenesen, ne nyújtsd előre a kezeit, a felkarod simuljon az oldalad mellé. Nem karból kell megtartanod a kirántásaid, hanem a karod az oldaladdal egységet alkotva, az egész törzseddel ellentartasz. A ló nem fog tudni kirántani, közelebb kerül majd, szinte az öledbe a kézfejeid, de ez ne zavarjon, legyen támaszkodásban a ló, és ne rúgdosd, hanem mindig legyen az oldalán a csizma, tehát érjen is rendesen hozzá, és amennyire tudod zárd összefelé a lábad, sok csizmasegítséget használj, ahogy az oktatód mondja. Amikor megpróbál előrerántani nyugodtan tartsd meg magad derékból, de ne feszülj meg, csak lazán tartod, s emellé jobban odazárod a csizmát, hogy azt érezze feladat van.


Sokkal egyszerűbb lenne szóban elmagyarázni, remélem minden érthető és nem hagytam ki semmit.

2020. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot tudok elképzelni, túl sok vagy túl bizonytalan a kezed, esetleg a szájába kapaszkodsz és ellenkezik. A rövid szár ne legyen szájba kapaszkodás. Ha tudod, hogy rángat, akkor készülj fel rá és tartsd meg. Véletlenül se engedd ki a szárat a kezedből, tartsd meg a szármértéket és csizma, pálca határozottan hajt. Mellé csinálhatsz félfelvételeket, míg lelazul.

De ez csak így látatlanban.. Kéne látni a lovat, és hogy lovagolsz. Amúgy ezeket az edződnek kéne elmagyaráznia.

2020. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Olyan lendülettel rántotta le a fejét már az óra végén, hogy nem bírtam megtartani, dőltem előre, rá a nyakára. Meg amúgy sem nehéz engem elrántani (múltkor a német juhász kutyám rántott el séta közben), főleg egy lónak.

Az edző folyamatosan rám szólt, hogy rövidebb szárat fogjak és érezzem a csizmával a ló melegét, meg a belső szárat minden kikönnyítésnél mozdítsam, leülésnél meg csizma. Amikor éreztem, hogy megint előre akarja hajtani a fejét, akkor mozdítottam a száron és nem is csinálta, de a végén már ügetésnél is, akárhogy mozgattam, főleg kikönnyítésnél, mikor előre csapta a fejét, akkor ráborultam a nyakára. Tépni meg nem akartam a száját, bár így sem vittem bele túl sok erőt.

Az tény, hogy nem vagyok annyira határozott, főleg így kezdőként, nem is ugrott be nekem vágtába, bár hozzáteszem, nem is nagyon vágtáztam még, szabadon pláne nem. Szóval valószínű érezte a ló, hogy velem könnyebb kekeckedni. Meg lehet már unta is a banánt.

2020. okt. 30. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Kapaszkodni..
2020. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Martingált neki!
2020. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A martingál arra való, hogy nne tudja felcsapni a fejét a ló, attól még lefelé tud dolgozni,sőt az a célja, hogy lefelé dolgozzon.

Meg kell tartani a keretet, a szármértéket. Ha nem tudja kihúzkodni a szárat, akkor majd szépen bele enged. Esetleg egy gumis kikötő tud még segíteni, hogy a ló megtalálja az ideális támaszkodást. Te meg ha tudod, hogy ezt csinálja, készülj fel rá és ha tüzet okád se engedd ki a szárat a kezedből. Van olyan iskolaló, amelyik csak azért is csinálja, mert megteheti.

Mondjuk én ilyenkor simán megtartom a szármértéket, erősebb csizma, meg még oda is cseszek egy nagyobbat pálcával, hogy velem ne szórakozzon. Nekem elég volt ezt egyszer lejátszási, érdekes azóta nem rángatózik, de ha olyan gyerek ül rajta, aki ráhagyja, akkor simán folytatja a hülyeségét.

2020. okt. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!