Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy nyerhetnénk el újra...

Hogy nyerhetnénk el újra egymás bizalmát?

Figyelt kérdés
Szisztok! Van egy kanca pónim,13 éves. Kb 6hónapja az enyém. Viszont sajnos van egy rossz szokása,a pályán mindíg megáll,és nem akar menni,páran ülnek még rajta,és alattuk sose ment,mindig csak állt. Viszont velem valahogy más volt. Nem állt meg,szinte sose. Bízott bennem. és én is benne. Mindent ő tanitott nekem,mindig ott volt nekem. Rajta tanultam meg lovagolni,ugrani,szőrén menni. Viszont most,kedden egyszer megált,az edzőm mondta hogy most pálcázzam.kibakolt,az edzőm mondta ne hagyjam,pálcázzam,leestem. Sokszor estem már ról... De ez más volt.... Itt nem lefordultam...hanem ő akart ledobni magáról... Az edzőm felült rá,majd visszaadta. Mikor csütörtökön újra mentem hozzá,gondoltam ennyi volt a keddi eset. De nem. Nem hajlandó menni alattam. Nem mozdul. Mintha nem bízna bennem...edzés után szokásomhoz híven bementem a karámjába.... Nem jött oda hozzám ahogy szokott.. nem engedte hogy simogassam.... Mit tegyek? Pálcázzam továbbra is ha megáll,és majd megérti ki a főnök? Vagy ne pálcázzam? Vagy ez csak hiszti? Úgy érzem elveszett közöttünk a bizalmi kapcsolat... Légyszi segitsetek!

2020. nov. 14. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hisztis, nagyon is hisztis.


Sok sok földi munka kell neki. Ez a bizalmat és a kapcsolatotokat is fejleszti.


Ha a lovam több alkalommal is szemétkedik velem akkor mindig bemegyünk a körkarámba "jatszani" utana sokkal engedelmesebb, figyelmesebb.

Te is talald meg azt mi az ami segit a problematokon.

2020. nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi,próbálkozni fogunk!
2020. nov. 14. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Egy rövid vélemény az esetről: az edződ egy valódi igazi hülye.

Vagy rövidebben mondva: egy barom :)

2020. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha megütöd, nem fog bízni benned.
2020. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan vegyem rá hogy menjen?
2020. nov. 14. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig legyenek fokozatok a büntetésben.


Nem indul el előre? Tekerd be a fejét a bokádhoz. Ezzel nem bántod de nagy valószínűséggel elmozdul, közbe hajtod előre. Körözzetek kicsit. És próbáld kitolni nagyobb körre és apránként egyenesítsd ki. Ha megy egyenesen egy ilyen megállás után, akkor megáll simi, dícséret.


Ha megin megáll, megin kérd be a fejét a bokádhoz. Viszont ha így se indul el csak elfordítja a fejét akkor mehet egy pici pálca ellentétes irányból mint amerre a fejét kérted. Elkell rá mozdulnia.

Ha már elmozdult akkor mehet is a sok simi és dicséret.

Illetve így ledobni se tud ha bekérted a fejét, így teljesen te irányítasz ilyenkor.


Tényleg több módszerrel próbálkozz, illetve ha agyas a lovacska akkor több féle is kell majd mert kifog találni új dolgokat.

2020. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szeretném kihangsúlyozni amit az előttem szóló #6 kommentelő írt.

Fontos a következetesség és a pálcát nem büntetésként hanem segítségként, a jelzéseid felerősítéséért kell használi, ahogy előttem is leírták. Az én edzőm ezt úgy emlegeti, hogy "betekered és utána kitekered a kakaós csigát" :D (mi oda-vissza is szoktuk tekerni a kört)

Alattam nem megállni szokott a ló, de ez egy olyan gyakorlat ami sok másra is jó. Ha előre nem megy, akkor mindig azzal kell megpróbálkozni, hogy elfordítod. Viszont nem értem, hogy az edződ miért nem tanácsolt valami hasonlót :/ Azonaban, hogy utána néztél mert megkérdőjelezted a mószert, csak arra utal, hogy szeretnél jó gazdája és lovasa lenni egy tipikusan "pónis" póninak :)

2020. nov. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!