Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás/lovazás és gyermek...

Lovaglás/lovazás és gyermek vállalás hogyan fér meg egymás mellett?

Figyelt kérdés

Nincs saját lovam és verseny karrierem sincsen.

Hosszú ideig nem tudtam lovagolni járni anyagi okok miatt, nem olyan régen kezdtem újra edzésekre járni.

Habár most sem lenne elég hátterem versenyekre, ettől függetlenül komolyabban veszem annál a szintnél hogy " ki megyek kicsit lötyögni "...

Viszont párommal sok éve együtt vagyunk, Ő már nagyon szeretne babát, ami ellen nekem se lenne feltétlen kivetni valóm, de nem szeretném ez miatt évekre félre tenni a lovazást, főleg hogy nem rég kezdhettem újra.

És itt nem a terhesség 9 hónapjáról van szó....


Nagyon sok személynél tapasztaltam, hogy sorra hirdetik meg / adják el a lovukat , és távolodnak el szinte teljesen a lovazástól a gyermek vállalás miatt.

Ez nagyon rémisztő képet ad számomra :( ....

Kedves anyukák, tényleg ennyire nehéz utána az élet?

Van olyan aki a tudja szülés után is sport szerűen űzni?

Mik a tapasztalatok? Ti hogy csináljátok, és hogyan élitek meg?


2018. ápr. 6. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan az általad leírt lovacskázós népség adja el a lovat az első nehézségnél, igazi lovas ilyet nem csinál.
2018. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Saját lovam és 17 hónapos kislányom van. Nekem császárom volt, és nagyjából 5 hónap alatt jött helyre annyira, hogy mertem erőltetni a hasizmaimat. Már számoltam vissza a napokat és a legelső alkalommal vissza is ültem a nyeregbe. Azóta is 1-2 órára simán elvan az apjával és én menekülök a lovardába kiszellőztetni a fejem és megmozgtagni magunkat. Annyival könnyebb dolgom van, hogy már nyugdíjas korú (22 éves idén) a lovam, így nincs akkora szüksége lemozgatásra. De kivitelezhető és a kicsinek külön jó, hogy a lovak, kutya, macska közelébe vágyik a jó időben a monitor helyett.


Ha eddig komolyan vetted, neked sem kopna el ez a hobbid.

2018. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megfér az egymás mellett.😉
2018. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még nagyon az elején járok 3 hete szültem az első babám. Saját lovaim vannak itthoni tartásban. Utolsó nap is simán ki trágyáztam, el láttam és le mozgattam őket. Néha egy kis lépésre felültem a legmegbízhatóbb lovamra mert hiányzott a nyeregbe lenni. A szülés óta anyukám illetve húgom látják el a lovakat de már nagyon hiányoznak. 2x voltam még csak megnézni őket hogy minden rendben van e hogy megnyugodjak. Már várom hogy jó idő legyen és nyugodt szívvel menjek vissza a lovak közé a babámmal az oldalamon. Szóval igen ha nekem igy saját gondozásba sikerül (igaz nagy köszönet anyáméknak!) akkor ugy hogy lovagolni jársz neked is menni fog a 2 dolog. :)
2018. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálunk a lovardában a tulaj feleségének van pici gyereke. Szinte minden nap kinnt van az anya és szinte minden nap lovagol is. A gyerek nyilván nem mindig van kinnt vele, de kb az esetek 75%-ában. Ez nem azért irtam, mert ők sem adták el a lovakat (mert nyilván nem), de annak a csajnak is volt választása, hogy kijár e rendszeresen a lovakhoz, vagy inkább nem. (Félreértések elkerülése végett ez a nő nem passzolja le a gyereket, mert rengeteget van kinnt vele.)
2019. máj. 27. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!