Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Haflingit ajánlanátok első,...

Haflingit ajánlanátok első, kezdő lónak?

Figyelt kérdés

A kezdő alatt 2 évig heti 2 alkalmas lovaglást értem, tudom, hogy ez még édeskevés, ezért is tartom magam kezdőnek, de szeretnék saját lóval tovább fejlődni.


Tudom, hogy fajtán belül is teljesen eltérő személyiségűek a lovak, szóval nem lehet általánosítani.

De azért kíváncsi lennék, hogy nektek milyen tapasztalatotok van a haflingikkal?


2020. nov. 16. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Én láttam már olyan lovast mint te, neki abszolút csak hobby célból, terepre járkálásra használta a lovat rideg tartásban (lovastanyán). Haflingije volt, néha makacskodott, de alapvetően jól el tudta lovagolni, pedig ő is csak haladó-kezőcske volt, csak határozott.


Nem akarom letörni a kezed, hogy "Nekednemvalóló", ami a gyakorin elterjedt, mert valószínűleg nem sportcélra szeretnéd használni.

A lovaglás sport. Viszont a hobbylovaglásnak számomra sportértéke nincs (5 évig hobbyztam, tudom miről beszélek).


Ha erre a családodnak van pénze, és erre szeretné költeni csak tessék.

Arra figyelj, hogy a ló képzett legyen, de ne legyenek durván rossz szokásai.


Amúgy ha ilyen kisebb fajta hobbyló féleséget szeretnél, a hucult is tudom ajánlani, nagy általánosságban sokkal közreműködőbb fajta mint a hafi.


Alapvetően amit mondtál, hogy 2 év heti 2x-i lovaglás, tényleg nem egyáltalán nem ad annyi tudást, hogy lovad legyen, de ha az ülésed stabil, van edződ/ jobbféle oktatód, és nem otthon tartanád nem látok vele hatalmas problémát.


DE! Mégis úgy gondolom, jobb lenne ezek előtt még egy évet heti 3-4x-i lovaglással kivárnod, sokkal másabban fogod látni ezt az egészet.

2020. nov. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, igazából soha nem szeretnék versenyezni, inkább terepre jarnék vele a későbbiekben. Bértartásban lenne, ahol lovagolok, és az edzőm segítene mindenben. Nem függ a családomtól a dolog, mert 25 múltam és már néhány éve dolgozom.

Huculokkal kapcsolatban nekem inkább negatív élményeim vannak, de biztos közülük is kilehet fogni normálisat.

2020. nov. 16. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írta az első válaszoló, a hafik tudnak azért makacskodni :)

De egyébként nyugisak általában

Én is azt vettem észre, hogy a huculok kezesebbek, de nyilván egyedfüggő. Ami szintén nyugis fajta általánosságban, az a fjord, de azért azok is makacskodnak elég rendesen.

2020. nov. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Hasonló paraméterekkel nekem is volt hafim.

Valóban vannak nagyon makacs természetűek, viszont manapság konkrétan családi lónak van tenyésztve, úgyhogy szerintem jó választás lesz neked, én nagyon szerettem a sajátomat.

(Én is nehezebb esetnek ismerem a huculokat a hafiknál, de nyilván ott is vannak nagyon együttműködő egyedek. A másik, amit még sokan szeretnek ilyen célra az a fjord.)


Annyi, hogy a patájára nagyon figyelj, mert borzalmas a genetikájuk ilyen téren. Nehéz olyan egyedet találni itthon, akinek rendben van a patája, úgyhogy készülj fel, hogy többe fog fájni a kovács, mint “alapjáraton”.

Illetve, könnyen híznak, ami értelemszerűen nem egészséges, sok komoly betegség kialakulhat az elhízás miatt (könnyebben és gyorsabban, mint gondolnád!). Úgyhogy a megfelelő takarmányozásra és mozgatásra is nagyon figyelj!

2020. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#1es vagyok. Megkérdezhetem, hogy akik lepontoztak, miért tették? :)
2020. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!