Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen laptopot ajánlanatok...

Milyen laptopot ajánlanatok egy most kezdő közgazdásznak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Meg van néhány hetem beszerezni, de már jó lenne tudni milyen legyen a leendő laptopom. Igazából annyira nem értek hozza ezért jó lenne ha modelleket írnátok, nem tulajdonságokat.

Fő szempontok: Mivel mindennap használnám fontos hogy sokáig bírja az akksija, nem kell egy hiper szuper mindent vivő gép hiszen nem programozást és hasonlókat tanulok, szimplán beadandó megírására és tanulásra használnám, legyen viszonylag könnyű, fussanak rajta gyorsan a programok (igazából csak az alap programokra gondolok itt pl Excel, word stb tudjatok), olyan 200e Ft alatt gondoltam.

A másik kérdésem: nézegettem használtan Macbookokat abból is a 2015 vagy 2017es Air-t. Szerintetek jó döntés lenne használtan venni? Ezek is nagyjából 150-200 e Ft körül vannak szép állapotban.

Köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 16. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem jó döntés macbook. Nem hinném, hogy olyan nagy különbség lenne a laptopok között, hiszen nem kell olyan erős neked. Egy gyengébb/közepesen erős is megteszi szerintem. Kérdezd meg az eladókat. Annyira én se értek hozzá, de ha nem kell semmi extra dologra akkor elég sok jó.
2020. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Maces office jóval "butább", mint a windowsos, ill. van jópár olyan dolog, ami egy kicsit máshogy van. Ez leginkább excelben üt vissza.

Én macbookal csinálom/tam a közgazdász képzést, de virtuálisan futtattam a windowst, pl. excel, spss, access, stb.. miatt. (Igaz nekem előbb volt meg a laptop, minthogy kezdtem az egyetemet.)

2020. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a Windows rendszeren jobb főleg a word, excel. Nekünk egyetemen volt mindkét rendszer és sokszor excelen is volt olyan funkció amit a macen nem találtál meg. Ami megbízható szerintem az HP, Lenovo. Mindkettő sokáig bírta nekem.
2020. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]



[link]

(Ehhez kell win 10)



[link]

(Ezen linux van)

2020. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 7 éves a Macbook air-em, és tökéletes! Én is közgázon vagyok, mindent tudtam eddig csinálni vele (Word, Excel, SPSS....) Van amit picit máshogy kell használni, de őszintén 5 perc volt megszokni. (5-ös lettem minden tárgyból amihez kell, úgyhogy nem a levegőbe beszélek)

Én nem futtatok rajta Windowst, anélkül is mindent tudok használni.

2020. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
5-ös válaszoló, neked havi office előfizetésed van igaz? Vagy máshogy oldottad meg? Mert mac esetén elég nagy hátrány, hogy fizetned kell az office alkalmazásaiért.
2020. dec. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Az egyetemistáknak jár az ingyenes office előfizetés, azzal használom most. (Előtte torrentezve volt, az is tökéletesen működött amúgy, pont mint Windows gépeinken) Úgyhogy nem annyira értem a kérdésedet.

Mondjuk tudsz a gépre Windows-t is telepíteni és mindkettő op. rendszert használni a Mac-en teljes értékűen. De nekem semmire sem volt szükségem, ami ne lett volna meg ingyen Mac-en.

2020. dec. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!