Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásban mely segítségek...

Lovaglásban mely segítségek hova sorolhatók?

Figyelt kérdés
Olvasgatva innen-onnan több helyen is láttam, hogy elsődleges, másodlagos segítségek(pl pálca, hang), de sehol nem találtam meg egy helyen leírva, hogy melyek az elsődleges, melyek a másodlagos segítségek. Valaki kérlek felsorolná nekem ezeket, vagy esetleg tud olyan oldalt ajánlani, amely ezt leírja? Válaszokat előre is köszönöm!

2020. nov. 23. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elsődleges segítségek a a lábszársegítségek, a testsúlysegítségek és a szársegítségek.

A lábszársegítség lehet előrehajtó, oldal léptető, ellentartó.

A szársegítség lehet felvevő, engedő, kitartó, behatároló, oldalra kimozdító.

A testsúlysegítségek pedig az előző kettőnek a működését segítik.


A másodlagos segítségek a hangsegítségek és a különböző segédeszközökm mint a sarkantyú, a pálca.

2020. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel egyetértek viszont nekünk úgy tanították, hogy sorrendbe tanuljuk meg őket ahogy alkalmazzuk egyben amolyan fontossági sorrend szerint. Így viszont testsúly-, csizma-, szársegítség a sorrend.
2020. nov. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!