Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Igaz az hogy nem lovas az aki...

Igaz az hogy nem lovas az aki még nem esett le? Vannak olyan lovasok akik soha nem estek le? Vagy ez elkerülhetetlen?

Figyelt kérdés

2020. nov. 23. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez elkerülhetetlen... előbb utóbb eljön az idő.
2020. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz az hogy nem lovas az aki még nem esett le? Nem.

Vannak olyan lovasok akik soha nem estek le? Igen

Vagy ez elkerülhetetlen? Nem


Az sem mindegy mit számítunk lovasnak és hogy mennyi ideje lovagol az illető. Én 8 év lovaglás után estem először, de akkor már bőven stabil ülésem volt, csak alám adtak egy elrontott lovat.

Akit szakszerűen tanítanak, biztonságosan lovagolni, és csak az ő szintjének megfelelő feladatot kap mindig, az kevesebb eséllyel esik le. Illetve fejlődéskor persze van amikor fokot kell lépni, és ahhoz szerencse meg ügyesség is kell. Ha sorozatban sokáig megvan ez a kettő, akkor lehet, hogy az ember több éven keresztül nem esik lóról.

Ha viszont a megfelelő tanítás, ló, ügyesség és szerencse nincs meg, akkor akár minden második edzésen is eshet az ember, akkor sem valószínű hogy lovasnak lehet nevezni (mivel nem tanították meg rendesen lovagolni pl) .

2020. nov. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Én 7 éve lovaglok, ugrok stb, de még nem estem le :) szerencse kell hozzá meg stabil ülés :)
2020. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
van olyan ember aki egyszerűen béna a lovagláshoz? az első szint nem az, hogy kantáron vezetnek? (én utoljára óvodás koromban ültem szamáron, lovon soha de nagyon béna vagyok)
2020. nov. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 4es! Van olyan, aki nem olyan tehetséges, de az hogy az ember lovon ül, sétáltatják, nem lovaglás. Az sokkal összetettebb dolog, mint a többi ember gondolná.
2020. nov. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Akár igaz is lehet.

Ha belegondolsz elég sokan abba hagyják a lovaglást amiatt mert leestek egyszer. Ha leesel és visszaülsz akkor igazi lovas vagy mert nem adod fel és nem rettensz meg. Viszont ha nem estél soha akkor ezt nem tudhatod, hogy mi lenne a reakciód.


Illetve amiatt is szokták ezt mondani mert sok lovas már attól rendes jó lovasnak képzeli magát mert egy befásult 20 éves iskola lovat már 6-7 éve lovagol akinek egy rossz mozdulata nincs ,sőt még ha borulnál róla meg is áll vagy alád lép, na ez nem lovaglás. Nem lovaglás a vonatozgatás meg a csoszogás a pályán egy életunt lovon. Ilyen helyzetben leesni is konkrétan lehetetlen.


Ha rendesen lovagol az ember, egy normális életkeddvel vagy kis makacssággal, bolondossággal megáldott igazi lovon (nem elbafszott iskola lovon) lehet nem fog leesni több évig de fix, hogy egyszer lefog és jól lovagol ettől függetlenül. És ott derül ki, hogy folytatja a lovaglást és ugyan úgy űzi tovább ezt a csodás sportot vagy remegve száll fel majd egy következő alkalommal és azt mondja viszlát nekem ez túl félelmetes. Ha vissza szálsz és folytatod és legközelebb is mész na akkor vérbeli lovas vagy aki nem fogja feladni egy kis baki miatt.


De az a mondás igazából nem mindig lehet érvényes. #3 valószínűleg egy jó lovas, aki talán még versenyzik is. Egy ilyen emberre nem szabad azt mondani, hogy nem igazi lovas hisz jól lovagol valószínüleg attól függetlenül, hogy nem esett le.

Szóval ez tök személy függő, hogy mikor lép érvénybe ez a mondás.

Ha egy ember már 10 éve csoszog egy iskola lóval na ott kimerném jelenteni, hogy addig nem vagy igazi lovas amíg nem estél, de egy normálisan lovagló embernél ez nem áll fenn.

2020. nov. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a kijelntéseket "képletesen" kell értelmezni. Ez ugyanaz, hogy nem villanyszerelő akit még nem rázott meg rendesen az áram stb. Minden szakmának, sportnak, hobbynak megvan (meglehet) a veszélye, és ha valaki elég sokáig űzi egyre nagyobb valószínűséggel következik be a baleset. Ez egyrészt egy "figyelmeztetés", hogy igen ez egy veszélyes tevékenység, másrészt "ne izgulj, sokan leestek és látod folytatják", benne van, hogy minnél tovább csinálod annál nagyobb eséllyel fog bekövetkezni. Nyilván miután ez egy "valószínűség" lesz aki soha nem fog leesni és megsérülni, lesz aki többször.
2020. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2 féle lovas van, aki már esett és aki esni fog.

Az első általában megviseli lelkileg az embert, még ha nem is mutatja, ilyenkor vissza kell ülni, ha tudsz. Van akiben akkora törést okoz az esés, hogy utána félni kezd és abbahagyja a lovaglást. Szóval innen jöhet, hogy nem igazi lovas, aki nem esett, mert ez olyan meghatározó negatív élmény, ami vízválasztó lehet.

2020. nov. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én eddig 2szer estem egyik se volt komoly és nem gondolom, hogy ezektől igazi lovas lettem.

Először kb. 8 éves lehettem és a szomszéd megengedte, hogy felüljünk a lovára szőrén az öcsémmel együtt, úgy vezetgetett minket. Egy élesebb kanyarral fordultunk meg és akkor vesztette el az öcsém az egyensúlyát. Mivel mögöttem ült és belém kapaszkodott, ezért mindketten lecsúsztunk a lóról. Semmi bajunk nem lett, utána még visszaültünk.

A következő esésem, úgy történt, hogy tanügettem, a lábamat kikellett vennem a kengyelből és egyszerűen a kanyarban nem tudtam magam megtartani, annyira pattogtam. Teljesen az én hibám volt és bizonyos szinten a lovasudvaré is. Sajnos amikor ehhez a lovasudvarhoz kerültem, már egyedült lovagoltam (ment a könnyű ügetés és az irányítás), ezért nem kerültem futószárra és nem tanultam meg a tanügetést rendesen. Miután leestem visszaültem rögtön, nem rázott meg annyira ez az esés, mert tudtam, hogy egyáltalán nem a ló hibája.

Tehát én azt gondolom, hogy, ha valaki úgy esik le a lóról, hogy stabil az ülés, tapasztalt lovas, és egy váratlan helyzet miatt esik le, és utána ül vissza, akkor lesz ez az állítás igaz, hogy az az iagzi lovas, aki esett már.

2020. nov. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Minden lovas esett már le. A lovak is élőlények, megijedhetnek, félhetnek, dühbe gurulhatnak, így elkerülhetetlen, hogy egy rövid időre elveszítsük az irányítást, és leessünk.
2020. nov. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!