Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta lovasok vagytok?...

Milyen fajta lovasok vagytok? Szerintetek melyik a jobb, és miért?

Figyelt kérdés

Vannak olyan lovasok, akik kihajtják a lelket is lóból, mindenért megpálcázzák, nagyon rövid száron lovagolnak, tépik a ló száját.. stb. Ápolásnál is ha bármit csinál a ló vagy megmozdul lekevernek neki egy pofont vagy valami hasonló..Szóval nagyon keményen bánnak vele. (Szinte már mintha csak a rosszat látnák a lóban.) Akik csak versenyezni meg edzésekre mennek a lovukkal, azonkívül meg alig foglalkoznak vele. Persze így számukra mindig tökéletesre sikerül az edzés, mert mindent meg tudtak csinálni, a ló engedelmes volt stb.

Meg vannak az olyan lovasok akik engednek a lovuknak bizonyos dolgokat (pl megengedik hogy néha lustább legyen vagy néha száguldjon, fel legyen pörögve), akik nem pálcázzák folyamatosan a lovat vagy tépik a ló száját..stb. Szóval megengedik, hogy élvezhesse a ló is az edzést. Törödnek vele, és nem csak edzeni vagy versenyezni mennek vele. Szóval akiknek eléggé fontos a ló boldogsága is.

Oké, aláírom, hogy valamelyik lóval tényleg keményebben kell bánni, mert különben te jársz roszabbul, valamelyikhez meg elég ha egy igazi gentleman vagy mert úgy is hallgat rád, de szerintem mindig meg lehet találni az arany középútat, ami jó a lónak is és a lovasnak is.

Ti hogy vagytok vele?

(Ezzel nem vitát akarok kelteni, egy bizonyos határig mind2 elfogadott számomra, csak kiváncsiságból kérdezem. (:)



2020. nov. 5. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyem túrázgatós, otthon terepes hobbis lovas vagyok. Nem jobb, másabb, nekem elég.
2020. nov. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én inkább a pálya munkát szeretem! Versenyzések ilyenek. Díjugratás,de a militaryn és a terepen is szeretek menni.
2020. nov. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hol Anais a Star stableben?😁😂


Én szeretem a lovat lónak hagyni. Szóval van az a szitu mikor fegyelmezni kell, de az is fokozatos. Elég sokszor csak rászólni. Pályamunkán legyen ott fejben, viszont terepen laza az élet. Amúgy az idegből lovaglás és a szájtépés egyszer megbosszulja magát, pl teljesítményben. Ráadásul az ok nélkül pálcázott ló félelemből dolgozik, míg egy normális hozzáállással jobb eredményeket lehet elérni. Sokan nem veszik figyelembe a lovaik fizikális igényeit sem, pl egy keményebb nap után neki is lehet izomlázam, amire egy laza terep nagyon jó megoldá vagy átmasszírozni. Ezeknek is érezhető a pozitív eredménye, javul a lóval a kapcsolat, ezáltal a munka és a teljesítmény is.


Egy munkalovast láttam múltkor dolgozni. Napi 7-8 lovat lelovagolni nem semmi, de úgy volt velük, hogy darab-darab, na ő türelmetlenebb fajta volt és bizony gyakrabban eljárt a keze, mert nincs se ideje, se toleranciája a ló dolgaira. Persze nem mind ilyen, mert szerencsére több a normálisabb hozzáállású ember.

2020. nov. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem a Star Stable-ben!
2020. nov. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy héten többféle munkát is csinálok a lóval. Van, amikor egyszerűen elengedem, hogy szaladjon ha szeretne, de nem hajtom. Van, amikor lefutószárazom, az sem komoly. Van, amikor laza, kimozgató fél órát dolgozik. És persze van, amikor kemény munka van. Nyáron megyünk terepre. Mindegyik esetben az van, hogy ha bizonyos segítségekre jól csinálja a ló megy a dicséret vagy pihi. Ha nem csinálj, erősebb jelzéseket használok, hogy egyértelműbb legyen mit szeretnék. Amikor azt látom, hogy a lónak kötöszködős kedve van, tehát ellenkezik, akkor keményen odalépek. Úgy érzem, ha minden nap foglalkozom vele, szeretem, jó tartási körülményeket biztosítok neki, tanítom, nem hajszolom túl, a lónak közreműködően kell viselkedni, abban a maximum 1,5 órában egy nap. Ott oda kell figyelni, és hallgatnia kell rám. Ha nem hallgat rám ilyen helyzetben, a hétköznapokban különleges szituációkban ott lesz a baj. Ha késik a parancs a lónál könnyen probléma adóthat. Legyen az egy rossz távolság (ugratásnál) akár, de sorolhatnám. Ha a ló nem gondolkodik a jövőben, nem tudja, hogy ha most nem szedi össze magát később belebukhat az akadályba. Ezért van a lovas, hogy mentse a lovat, és megmutassa neki milyen úton és módon kell csinálnia ahhoz, hogy a lónak se essen baja.
2020. nov. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!