Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet akkor tenni ha a ló...

Mit lehet akkor tenni ha a ló rángatja a lábát amikor pucoljuk?

Figyelt kérdés

Én személy szerint amikor felveszem a lábát akkor "rúg eggyet vele előre" vagy nem tudom hogy szokták ezt mondani, megrángatja a lábát (és mind a 4-nél ezt csinálja) Sajnos nem tudom megtartani amikor megrángatja..

Azt hozzátenném hogy semmilyen rossz tulajdonsága nincs nem rúg, nem harap és nem is félős!

Ötletek hogy miért csinálja ezt, és hogy tudnám leszoktatni!

Olyan embernek a válaszát kérem aki ért ezekhez...



2020. nov. 25. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert felkapja a lábát. Erősen megfogod és kész.


Nekem a lovam a hátsókat bekapja a hasa alá aztán így kitekeredve oldalra akarja emelni. Ilyenkor megfogom neki es kihúzom hátra.


Erősen kell tartani.

2020. nov. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy pl. mellső lábaknál a ló egy kaparás szerű mozdulattal kikapja a lovas kezéből a lábát. Az ebben igen tapasztalt lovak olykor a tapasztalt lovasokat is meglephetik. Másodjára persze már nem hagyja az ember. Ilyenkor jó erősen kell fogni, és jobban neki lehet dőlni a lónak, esettől függően combbal is meg lehettápasztani. Szívesen segítenék, de valószíhnűleg nem a környéken vagy.
2020. nov. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. Én magam nem tudom megtartani úgy a lábát hogy ne tegye le, más módszer kell.

Mivel a jobb oldalán sűrűbben csinálja arra gondoltam még hogy hátha a talaj eggyenlőtlenség miatt van.

2020. nov. 25. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Csak rángatja, vagy lecsapja a földre? Lehet, hogy az egyensúly érzékével van egy kis gond, dolgoztam már olyan lóval.
2020. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Előre rúg kaparás szerűen és mivel én nem tartom meg ezért lerakja.

Igen ez is meg eshet kicsit mocorogni szokott amikor felvesszük a lábát.

Talaj eggyenlőtlenség miatt nem lehet?

2020. nov. 25. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg azt, hogy a lóhoz közelebbi lábadat (miután felvetted a ló lábát) a ló térde elé rakod, akkor nem tud előre kapálni, vagyis nem olyan könnyen
2020. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez segíthet ha nem tudod megtartani, vagy kérj meg valakit, hogy segítsen
2020. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rádkapott, mert nem tudod neki megtartani. Velem csinálja néha az egyik ló, amikor először elkapja rászólok, 2ik után vállon ütöm és rászólok. Utána már nincs vele gond, sőt maga emeli, csak néha rápróbál meddig mehet el. Elég domináns. De máskor már elég hajolni és emeli magatól.

Erre egy megoldás van, ha tüzet okád, se engedd el vagy fegyelmezd.

2020. nov. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!