Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire kell határozottan...

Mennyire kell határozottan viselkedni lovaglás közben?

Figyelt kérdés

Úgy kell kezelni, mint egy "tárgyat", akit én irányítok minden helyzetben, vagy figyelembe kell venni az ő akaratát is? Értem itt ezalatt azt, hogy huzamosabb ügetés, akár vágta után, engedtek a lónak hosszabb szárat, például, hogy lehajtsa a fejét, ha akarja? Vagy ha hosszabb szárat kér, akkor adtok neki? Az autóvezetéshez tudom hasonlítani, ott úgy rugdosom a kuplungot, úgy kanyarodok, ahogy én akarom, nem fog az autó ellenszegülni. De a lónál nem merem erősen használni a csizmát, sem erősebbet odacsípni neki a pálcával, mert nem akarok neki fájdalmat okozni. Mennyire kell ezt figyelembe venni? Tényleg kicsit háttérbe kell szorítani az állati mivoltát és kicsit "munkaeszközként" kezelni?

Az oktatóm szerint ennél határozottabbnak kell lennem, több csizmát és más segítséget használnom, mert van olyan ló, amelyik észreveszi és rögtön kihasználja a bizonytalanságomat. Volt már rá példa, a paci alattam az istennek sem akart beugrani vágtába illetve állandóan előrecsapta hirtelen a fejét, ezzel kibillentett az egyensúlyomból.


2020. nov. 26. 10:48
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%
Szerintem az a legjobb, ha a lóháton edzésTÁRSok vagytok, földről pedig legjobb barátok. Fontos megtalálni az ,,arany középutat", és hogy el tudja különíteni a komoly munkát és a bohóckodást. A lóhátról nem tisztel annak komoly következményei lehetnek (de ezt ugyis tudod, feleslegesen mondom)
2020. nov. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!