Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, szerintetek ez miért...

Lovasok, szerintetek ez miért van?

Figyelt kérdés

Már elég régóta lovagolok (kb 7 éve), csak sajnos elég rövid ideig tudtam egy helyen maradni. Viszont 2-3 éve találtam egy jó lovardát, és azóta ott vagyok. Nagyon jól érzem magam itt, látványosan is fejlődök. Kb 1,5-2 év után (idén nyáron) egy lovastáborban elkezdtem ugratni, volt 1-2 ugróedzésem (nagyon alapokat ugrottunk csak). Én úgy éreztem, hogy egész jó volt (de nyilván van még hova fejlődni). A lényeg, hogy azóta nem ugrottam semmit, még rudazni sem rudaztam. És nem értem, hogy miért. A lovardában a lehetőségek adottak, szoktak tartani haladóbbaknak ugró edzést (és mennek versenyekre is) az oktatók (kinti és fedeles pályán is), viszont nekem nem. Lehet, hogy azért nem ugrok, mert akikkel voltam táborban ugróedzéseken nem velem vannak mostanában a lovaglóórákon.. és együtt akar minket fejleszteni.. Vagy nem tudom. Lehet a táborban csak felmérte a tudásunkat (hogy készen állunk e), aztán rájött, hogy még nem és van hova fejlődni ugratás előtt. Lehet, hogy azért nem ugratok, mert nem szeretnék igazából versenyezni, és akkor ugratás téren inkább azokkal foglalkozik akik versenyeznének is.

(Nem tudom mennyire fontos, de szoktam menni terepekre és azokon szoktunk vágtázni is, a pályákon nagy körben is tudok vágtázni, mostanában egyre határozottabb vagyok, szőrén és kengyel nélkül is nagyon jól megy a vágta és az ügetés is. Tudom kb az összes lovardai alakzatot. Hetente 2× járok, nincs saját lovam. A versenyzés nem nagyon érdekel (ezt szerintem érzi rajtam az oktatóm is), de attól még szeretnék ugratni.)

Szóval nem tudom, hogy mi lehet a probléma? Miért nem ugrok mostanában? És, hogy mi kéne ahhoz, hogy újra ugrathassak?



2020. dec. 2. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ezzel most nem sokat segítek, de szerintem erről az edződet kérdezd meg. Ő meg tudja mondani, hogy mi az oka és te is a tudtára tudod adni, hogy szeretnéd folytatni.
2020. dec. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezed meg az edződet, van, hogy az ugró edzés drágább. De te mondd meg, hogy szeretnél ezzel foglalkozni, esetleg járj akkor, amikor a haladók. A táborban lehet csak egy kis extra volt az ugrás. Meg amúgyis ha nem szólsz, akkor honnan tudná az edződ, hogy érdekel az ugrás? Nincs kőbe vésve, hogy meg KELL tanítani ugrani a lovasokat.
2020. dec. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mi lovardánkba full ugyan ez volt.


Kiderült, hogy azért mert táborokba a lovak mennek napi 1-2 órát, de mikor nincs tábor akkor meg 4-et is mennek akár.

Tehát iskola lóval nem fér bele, hogy ugró edzés legyen csak táborokban mert akkor sokkal kevesebb lovast várnak oktatásra.

Szóval a lovak jólléte miatt van.

2020. dec. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!