Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 16 éves lovat még meglehet venni?

16 éves lovat még meglehet venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy ló akit nagyon megszerettem és szerintem tényleg nagyon jó párost alkotunk, kiegészítjük egymást. Iskolaló viszont nincs tulterhelve és nagyon jól néz ki, úgy alakult hogy eladják és egyenlőre azt szeretném megtudni esetleg tapasztalatokból hogy így első lónak jó lenne e, illetve tényleg nagyobb a valószínűsége annak hogy lebetegszik.

2020. dec. 4. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Első lónak tökéletes, főleg ha összeszokott páros vagytok.
2020. dec. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsőre sokkal jobb választás, mint egy csikó. A 16 még nem olyan öreg, bőven el tudsz vele hobbizni jó pár évet.
2020. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
16 éves ló, ha nincs agyonstrapálva, abszolút nem öreg még. Állatorvossal nézesd meg, csináljon röntgent is, inkább az a pénz menjen kárba, minthogy megvedd aztán hónapokig kezeltesd meg álljon a boxban. Azt tudnod kell, hogy 7-8 évig nyugodtan lehet rajta lovacskázni, nyilván az utolsó években kevesebbet, viszont előbb vagy utóbb nyugdíjas lesz, és akkor is gondoskodni kell róla. De: megbízhatóbb, higgadtabb, mint egy fiatalabb ló, iskolalóként irdatlan rutinja van a kezdők kezelésében, sokat tud tanítani neked, és általában ezek a lovak roppant hálásak, ha egy gazdához kerülnek, és nem egyek lesznek a sok közül, hanem gazdi szeme fénye :)
2020. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak hobbizni akarsz, szerintem tökéletes, amennyiben az állatorvos is áldását adja rá. Esetleg még kisebb versenyeken is kipróbálhatod magad, de csak alkalmi szinten még 1-2 évig, aztán elég neki a síkmunka és terepezés. 6-8 évig még jó társad lehet. Azt viszont vedd figyelembe, hogy ha nem tudsz vele ennyi ideig tervezni és biztosítani neki a nyugodt öregkort, akkor ahogy mennek az évek egyre nehezebb lesz jó helyre eladni.
2020. dec. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!