Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen az álomlovatok?

Milyen az álomlovatok?

Figyelt kérdés

Vagyis, ha most kaphatnátok egy lovat csak úgy, milyen lenne?

Neme, kora, színe, magassága, képzettsége, természete, fajtája, stb. Meséljetek róla! Ha van már lovatok, mennyiben tér el az elképzelttől?


TUDOM, hogy nem ezek alapján (nem mindegyik) veszünk lovat. NEM lóvásárlós kérdés. Csak kíváncsi vagyok.


A válaszokat előre is köszi!



2020. dec. 9. 17:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Szamár
2020. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Herélt vagy csődör, 6-8 éves,erős sárga vagy pej, 170+ magas, díjlovaglásban M szint illetve ugrani is tudjon, temperamentumos, aktív, érdeklődő, tanulékony fajtája meg mindenképp valami sportló.


Bérelt lovam van, kanca 10-12 éves, fakó, 140 centi kb., westernbe lovagolt, alacsonyan képzett, hisztis, akaratos póni félvér.

2020. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Egy angol telivér, pej, tudjon ugrani és gyorsan vágtatni. 170 cmnél magasabb legyen. És legyen nagyon temperamentumos
2020. dec. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Hidegvérű, vagy sodrott herélt.
2020. dec. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Én egy magas lóöszvérnek örülnék. :) csak ugye ilyen nemhogy kis hazánkban, de még talán Európában sem nagyon van.
2020. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Olyan, amely 25 évnél is tovább él és sokáig lehet az enyém.
2020. dec. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
5-ost miért pontoztátok le? :( Ez az én álom lovam...
2020. dec. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
73%

Az álomlovam egy tisztavérű Fríz csődör vagy herélt, lehetőleg a barokkosabb vonalból, jó dús sörénnyel és farokkal. Kor tekinetében 5-7 éves, 160+ cm feletti marmagassággal, díjlovaglásban alapszinten képezve, és örülnék, ha a szabadidomítás sem lenne ismeretlen a számára.

Természetre egy kedves, jóindulatú, tanulékony, érdeklődő, fogékony lovat képzelek el. Azt sem bánom, ha esetleg kicsit lustább. :) A lényeg, hogy türelmes és jófejű legyen. Ja, és Tangó lenne a neve.


Ehhez képest egy 1,5 éves nyárifekete, magyar félvér herélt lovam van (azaz csikóm). 6 hónapos volt, amikor megvettem, akkor még csődörként, nálam viszont idő közben herélve lett - így mindenki nyugodtabb, ő is, meg én is. :) Jegytelen, leszámítva a homlokán lévő csillagot. Kifejezetten okos, értelmes, jófejű kis jószág, bár néha azért próbálgatja, hogy hol van a határ. :) Jelenleg olyan 150 cm körül van, de még erősen növésben, meglátjuk, hol lesz a vége. Egyébként szuper kis lovacska, nagyon csípem a búráját. Intelligens, jóindulatú csikó. Egyelőre csak földről nyögtetem néha, de alig várom, hogy komolyabban is el tudjak kezdeni foglalkozni vele. ^^

2020. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Hát ez egy elég érdekes kérdés. Nekem a ló ízlésem sokat változott 3 éves koromtól :D akkor még olyan voltam mint minden ovis. Póni lovat akartam karácsonyra a fa alá. Persze amint felnőttem és lett tapasztalatom lovakkal rájöttem hogy jó hogy nem kaptam pónit😃

Akkoriban az volt az álom ló meg persze minden szürke és deres pacit imádtam képeken. Aztán mikor már van néhány lovan köztük egy szürke és egy deres rájöttem hogy a téli időszakban ez egy átok. Előtte is sokat lovagoltam szürke lovon köztül lipicain is szóval a nyergelés előtti tisztogatás szép kis melo volt és sose értem el azt a szép eredményt amit akartam. Nyilvan ez nem kizaró ok ha a paci jófej és nyugodt, kezelhető, terepen is és pályán is. Mostmát ez a legfőbb szempont. A képzettség már más téma nekem nincs bajom vele ha nem képzett a ló, ha tanulékony, együttműködő gyorsan fejlődik nincs gond.méretben ha magamat veszem alapul akkor 160+paci méret a kényelmes olyan 180centiig. Korban 5-15 év közti.

2020. dec. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Az álomlovam mindenképpen herélt, esetleg kanca és kisló.

Nagyon örülnék egy kunfakónak, huculnak vagy haflinginek :)

2020. dec. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!