Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lószőrt el lehet adni?

A lószőrt el lehet adni?

Figyelt kérdés
Ez csak elmeleti kérdés. Nekem nincs lovam és nem is értek a lovakhoz csak érdekel, hogyha van valakinek egy lova akkor el tudja-e adni a ló szőrét.

2020. dec. 20. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Hát én hallottam olyanról, hogy valaki vett a lovastól lószőrt, mert ékszert csinál belőle.


De így konkrétan lószőr felvásárlásról nem hallottam.

2020. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Ugyanúgy, mint a gyapjút.


[link]

2020. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
kalap, sapka, kefe, párna is készül lószőrből.
2020. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

A lószőr hasznosításának története

[link]

2020. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

A hegedűk vonója is lószőrből készül:


"A szőr

A vonószőr lószőr, a lovak farokszőréből készül tisztítás, válogatás (szín, minőség, hossz) után. Tömege hegedűnél 5-5,3 g, brácsánál 6-6,3 g, csellónál 7-7,3 g. Nagybőgő vonónál nincs ilyen standard, mert maga a vonó formája, súlya sem egységesített. A vonó szőrét gyakran, szinte minden használat előtt meg kell gyantázni a jobb hangminőség eléréséért. A gyanta nélkül a szőr túlságosan könnyen csúszik a húrokon, és nem hozza megfelelő rezgésbe azokat."

2020. dec. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
98%
Ecsereket is szoktak csinálni belőlük
2020. dec. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
98%
Népi iparművész, vagy aki pl. effélével ( [link] ) foglalkoznak, biztosan van, aki örömmel kapna az alkalmon...
2020. dec. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A lószőr ékszer farokból készül, ahogy a hegedűhúr is. Viszont csak a heréltek vagy a mének farka ideális hozzá, mert a kancák gyakran levizelik, gyengébb szálú, könnyebben szakad, törik. A sörény általában nem elég erős hozzá, bár vannak olyan lovak, amiknek elég vastag szálú az is.

Magát a nyírt szőrt nem tudom hol veszik be, nálunk vedléskor a madarak viszik fészekhez.

2020. dec. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!