Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a külömbség a szügyelő és...

Mi a külömbség a szügyelő és szügyhám között?

Figyelt kérdés
2020. dec. 22. 00:53
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
KülöNbség. N-el írjuk.
2020. dec. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

#1


N-nel*

2020. dec. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szügyelőt lovaglásnál használjuk. A nyereghez van rögzítve és megakadályozza annak a hátracsúszását. Leginkább ugratásnál vagy terepen van jelentősége, síkon egy jól illeszkedő nyereg nem csúszkál ide-oda.

A szügyhám fogathajtásnál van, a hám része. Ezzel húzza a ló a kocsit.

Van, aki a szügyelőt is szügyhámnak hívja, ebben az esetben nincs különbség, csak az elnevezés más.

2020. dec. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szügyhám maga a fogatos szerszám, kápástól, haslóstól, a szügyön lévő részt is szügyellőnek hívjuk. Funkciója az, hogy a ló azon viseli a terhet, abba belefeszülve húzza el a kocsit/fát/ szánkót...stb.

Míg lovagláskor használt szügyellő a nyereg hátracsúszását célzott megakadályozni, ugratáskor vagy terepen. sokszor kombinálják martingálvillával is.

2020. dec. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Látod, milyen nagyszerű nép a magyar?

:)

Saját anyanyelvén sem képes értelmesen kérdést kiírni, és tényleg felháborodik, mint az utolsó paraszt, ha erre felhívják a figyelmét?

s közben egy vacak lóelőtéttre képtelen ráguglizni? :)))))))

Priceless.

Mondja az angol.

2020. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5-ös: Nem értem a felháborodásodat, ez az első kommentem a kérdés alatt.

Kicsit összezavarodtam, mert ismerem a szügyhám szót, mint a nyakhám ellentétét, de nem tudtam, hogy a szügyelő szinonimája is lehet.

2020. dec. 22. 12:04
 7/9 anonim ***** válasza:
A szügyellős nem a szinonímája, hanem egy alkotórésze. A nyakhámot meg kumetnek is hívják, ott a ló a vállból húz.
2020. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én még mindíg ott tartok, hogy a különbséget nem írjuk N-nel. És nem háborodunk fel csak azért, mert guglizni képtelen szakmunkások maradtunk.
2020. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez zavart össze, ugyanis itt szügyhám néven árulnak szügyelőket, így nem voltam biztos benne, hogy a szügyhám nem-e egy alfaja a szügyelőknek.


8: Rendben, mostantól n-nel írom a különbséget, hogy a te lelki békéd is nyugalomra leljen. Nem háborodtam fel, csak nem tudom mire vélni, hogy ezt a témát négy kommenten keresztül ragozod. Pl.: Az 5-ös kommented elég váratlanul ért, mivel nem volt semmilyen előzménye.

2020. dec. 22. 12:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!