Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a Haflingikről?

Mi a véleményetek a Haflingikről?

Figyelt kérdés

ez hülyeség.. de nekem valamiért kicsit gyenge fajtának tűnik

sosem látok ilyen fajtát egy versenyen se

ennek van valami oka?



2020. dec. 26. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyenge fajta, csak egyszerűen nem versenyekre való. Alapvetően én már versenyen is láttam hafit, és jól is ment, de maga a fajta nem versenyre való. Ez egy hobbyló, kocsiban is láttam már és terepre is alkalmas.
2020. dec. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sssaszem ***** válasza:
69%
Kedves előző válaszoló! Teljesen igazad van ebben. Kérdés, miért nem alkalmas versenyzésre ez a fajta ló?
2020. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

terepen én Haflingin szoktam menni de az nagyon jó

2020. dec. 26. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha díjugratásról van szó, akkor a testfelépítését gondolnám az okának, bár amatőr versenyeken ott is van, díjlovaglásban én gyakrabban látom, de talán a mozgásának a minősége nem olyan, mint mondjuk egy 180 centis hannoverinak.
2020. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Azért nem alkalmas egyszerűen, mert nem erre tenyésztették.
2020. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Málhás- és kocsisló volt a kezdetek kezdetén, ezért eleve “hátrányból” indul, azokhoz a fajtákhoz képest, akiket a kezdetektől fogva lovaglásra tenyésztettek.

Hidegvérű, ami miatt megint csak kevésbé alkalmas versenyszerű sportra.

Sokáig hobbilónak tenyésztették, sokan úgy hivatkoztak rá, hogy a legjobb családi ló, tehát nem szelektálták őket jó ugróképességre vagy ilyesmi.


5-ös válaszolónak igaza van, nem kevesebb ez a fajta semmivel, egyszerűen csak nem erre van tenyésztve. Bár manapság sok helyen elviszik a sportosabb vonal felé.

2020. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sssaszem ***** válasza:
Kedves utolsó ismét igazad volt. Ment a zöld kezecske, ugye én is láttam youtoube videókon, hogy valaki hafival indult a díjlovas versenyen. az nem egy nagy darab hafi. Azt manapság már úgy sportosítják, "hígítják" fel a vérét.
2020. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!