Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen szügyelőt válasszak?

Milyen szügyelőt válasszak?

Figyelt kérdés

Most tervezek egy ugrólovat venni. Már mindent kinéztem neki, csak azt nem tudom eldönteni, hogy milyen szügyelő kéne. 3 pontosat szeretnék és az lenne a kérdésem, hogy melyik fajta gátolja jobban a nyereg hátracsúszását az ami az elsőkápán azokba a “karikákba” csatolható (pl kentaur arras,napoli) , vagy az amelyik a heveder első szíjába (pl kentaur mons)

Vagy esetleg megéri 5 pontosat venni? Az mennyivel biztosítja jobban a nyerget? Illetve ha olyat veszek végül akkor esetleg valakinek van tapasztalata a kentaur torino, leon, és palermo szügyikkel?


2020. dec. 27. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha azért kell, hogy meggátolja a nyereg hátracsúszását akkor ne vegyél semmilyet, vegyél inkább egy olyan nyerget ami jól illeszkedik a lovad hátára.

Gondolom nem 160-on akarsz közlekedni a lóval, mert odé oké, kellhet.

De alapból semmi szükség rá, ha jó a nyereg.

2020. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a jól illeszkedő nyereg a legfontosabb, de ha minden oké a nyereggel és te mégis jobban érzed magad szügyelővel akkor vegyél, azzal nem ártasz.

(Egyébként nekem is tökéletes a nyereg a ló hátára, mégis felteszem néha a szügyelőt/farmatringot terepre, mert vannak irgalmatlanul meredek szakaszok néhol, ahol még a jól illeszkedő nyereg sem marad 100%-ban a helyén.)

Nyilván az 5 pontos tart a legjobban, de hobbi szinten kb. teljesen mindegy milyet veszel.


Torino, leon, palermo: Nekem a palermo a legszimpatikusabb, a másik kettő nekem nagyon alacsonyan fut, ami akadályozza a váll mobilitását, bár ez hobbi szinten nem hiszem, hogy nagyon számottevő lenne. Viszont a palermoban elég sok a gumi rész, ezzel nem is lenne baj, csak ha az kinyúlik akkor kuka az egész szügyelő (vagy esetleg megpróbálhatsz felkutatni valakit, aki kicseréli neked).

2020. dec. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem nyeregre csatlakozó széles gumis szügyellőm van, terepen sokat mászatok, tökéletesen megfelel.
2020. dec. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!